LOADING

Type to search

Red Camel-Jordans.nl si odváží vítězství z 24H Silverstone

redlczo 11 měsíci ago
Share

Kromě kategorií PROTO a GT se na okruhu Silverstone v šampionátu Creventic 24H Series powered by Hankook bojovalo v kategorii TCE. Svou již třetí sezónu zahájili hned čtyřiadvacetihodinovým závodem, ve kterém si pro vítězství dojela posádka vozu číslo 303 týmu Red Camel-Jordans.nl.

Holandský tým si nejlépe poradil s náročnými podmínkami, které si pro ně úvodní podnik letošní evropské sezóny připravil. Posádku ve složení Ivo Breukers, Rik Breukers a Konstantins Calko nedokázaly zastavit nástrahy v podobě proměnlivého počasí či kolísajících teplot.

Cílovou pásku s vozem SEAT Leon TCR číslo 303 vítězně proťal Rik Breukers, posádka během 24 hodin zvládla ujet celých 411 kol. Během nich sice vůz zavítal i do štěrkových únikových zón, ale i tak si na druhou příčku tým dokázal vybudoval náskok necelých šesti minut.

Zatímco stáj Red Camel-Jordans.nl slavila své první vítězství od roku 2016, jejich krajané z Team Bleekemolen se stejným vozem SEAT Leon obsadili druhou příčku. Třetí místo zbylo na LMS Racing by Bas Koeten Racing s finskou posádkou číslo 129. Rovněž s vozem SEAT Leon.

Na celkovém šestém místě se pak umístil vítěz třídy A3. S vozem BMW M235i Racing Cup prvenství slavil tým Hofor Racing powered bei Bonk Motorsport s posádkou o pěti jezdcích a číslem 131 ve složení Martin Kroll, Michael Schrey, Michael Fischer, Bernd Küpper a Gustav Engljaehringer.

Závodní série 24H TCE Series jako jediná absolvovala náročný závod na britském Silverstone v délce 24 hodin. Celý závod se ještě navíc prodloužil, když v noční hodinách musel být pro hustou mlhu na několik hodin přerušen.

Ačkoliv se nyní evropský šampionát Creventic 24H Series powered by Hankook v dubnu přesouvá na španělský okruh Navarra, kategorii TCE čeká delší přestávka. Vrátí se až s podnikem Hankook 12H Imola a to od 24. do 26. května, kde ji doprovodí kategorie GT.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *