LOADING

Type to search

Tags: ,

Plánovaná propouštění by neměla ohrozit působení Jaguaru ve Formuli E

Share

Podle šéfa stáje Jaguar ve Formuli E Jamese Barclaye by oznámená redukce pracovních míst neměla ohrozit další působení značky v elektrické sérii.

Automobilka Jaguar Land Rover minulý týden oznámila, že v jejích řadách dojde ke zredukování pracovních míst. Škrty se dotknou celkem 4 500 pracovníků působících v globálních funkcích, přičemž nejvíce budou zasaženy manažerské pozice ve Velké Británii.

Podle slov šéfa Jaguaru ve Formuli E Jamese Barclaye by se ale tato opatření neměla dotknout působení britské značky v elektrickém šampionátu, neboť elektrifikace je pro Jaguar budoucností.

„Za předpokladu toho, co víme v tento moment, a nikdy nemůžete předvídat všechno, ale pokud se účastníme, jedná se o dlouhodobý závazek. Byli jsme první prémiová značka ve Formuli E, učinili jsme toto rozhodnutí brzy. Nyní jsme v klíčovém období, kdy se k nám v šampionátu připojují rovněž důležití světoví výrobci. Uvedli jsme eTrophy, nový Jaguar I-PACE se pro nás ukázal být okamžitým úspěchem, bylo to velmi dobře přijato ze strany světových médií. Takže z našeho pohledu nejsou žádné obavy, elektrifikace je klíčem k naší budoucnosti. Za nás jsme zde rozhodně na delší dobu. Ale kvůli dalším faktorům světové proměny možná budeme muset učinit jiná rozhodnutí. Ale právě teď je to podle toho, co víme, naším závazkem,“ uvedl Brit.

Pro Jaguar je ročník 2018/2019 celkově třetí sezonou Formule E. V sérii značka z Whitley působí od sezony 2016/2017. Během svého účinkování v elektrickém šampionátu dosáhla nejlepší výsledku roku 2017 v Hong Kongu, kdy dojel Mitch Evans do cíle druhého závodu víkendu jako třetí a získal tak pro Jaguar prozatím jediné pódiové umístění.


Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..