LOADING

Type to search

Rees oznámil ukončení své kariéry

redlczo 7 měsíci ago
Share

Třiatřicetiletý závodník Fernando Rees, který v letech 2012-2016 závodil v šampionátu FIA WEC s vozy Aston Martin, oznámil okamžité ukončení své aktivní závodnické kariéry. Bývalý tovární pilot britské automobilky se podle svých slov rozhodl věnovat něčemu jinému.

Brazilec od roku 2014 hájil barvy tovární stáje Aston Martin Racing ve třídě GTE Pro a v roce 2015 si připsal své první vítězství na belgickém okruhu Spa-Francorchamps. Kromě toho má za sebou i několik startů v Le Mans.

V letošní super sezóně měl závodit ve třídě LMP2 s týmem Larbre Competition, ale ztráta sponzora ho pouhé dva týdny před první podnikem Spa připravila o sedačku. Navázal ovšem spolupráci se značkou Lamborghini a závodil v sérii International GT Open. Nyní se ovšem brazilský závodník rozhodl skončit.

„Hodně jsem o tom v posledních měsících přemýšlel a rozhodl se s okamžitou platností přestat závodit. Je to zcela mé vlastní rozhodnutí a jsem s ním spokojen. Našel jsem jiné věci v životě, které mě nyní zajímají a motivují více, a které jsou i velkou výzvou,“ řekl Rees na sociální síti Instagram.

„Ať už je to práce snů nebo ne, stejně je to nakonec práce. Má svá pro i proti a občas zkrátka potřebujete něco nového. Mým dětským snem bylo stát se profesionálním závodníkem a pravděpodobně to byla má vůbec první opravdu nezávislá myšlenka v životě.“

„Kolik lidí může jít za svým snem a dojít až do vítězného konce? Budu vždy vděčný za to, že jsem si ten svůj sen splnil a mohl ho žít po více než 10 let,“ řekl Rees a dodal, že své rozhodnutí a co k němu vedlo pořádně vysvětlí ve své nadcházející knize.

Tags:

2 Comments

  1. Radek 1.8.2018

    Ano, je to svobodné rozhodnutí. Motorsport to je dřina. Jaká koliv práce je dřina, ale být propojen s motorsportem, to se nesplní každému. Kdo měl možnost si k tomu jen přičichnout ví.Díky Bohu za ty prožité chvíle!!!

    Odpovědět
  2. Josefus 2.8.2018

    Hodil flintu do žita moc brzy. Třiatřicet let je pro závodníka nejlepší věk. Železo se má kout dokud je žhavé. Je to jako stoupat na Mount Everest a posledních pár metrů před vrcholem to vzdát.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *