Řeháček se přesune do španělských supersportů

Českého motocyklového závodníka Filipa Řeháčka budeme letos vídat ve Španělském šampionátu kategorie Supersport. Nastoupí s motocyklem Yamaha stáje Cardoso Racing v rámci hodnocení Open 600.

V předchozích dvou sezonách se Filip Řeháček soustředil na závody Juniorského mistrovství světa FIM CEV Moto3. Zatímco v roce 2019 v této sérii hájil barvy týmu Igax, loni závodil za stáj Laglisse Academy. Ani v jedné sezoně se mu ale nepodařilo získat body.

Letos však brněnského závodníka čeká přesun do vyšší kubatury. Nově se totiž představí ve Španělském šampionátu kategorie Supersport, kde nastoupí v rámci klasifikace Open 600 s motocyklem Yamaha stáje Cardoso Racing. Šéfem tohoto týmu je bývalý závodník José Luis Cardoso, kterého jsme v minulosti mohli vídat mimo jiné i v královské kubatuře Mistrovství světa silničních motocyklů.

„Jsem šťastný, že se tento rok připojím ke Cardoso Racingu. Po dvou letech závodění v Juniorském světovém šampionátu kategorie Moto3 je to pro mě něco nového. Na novém motocyklu se cítím velice pohodlně. Letos chci zejména sbírat zkušenosti a učit se při každé jízdě. Doufám, že dosáhneme dobrých výsledků. Od prvního dne se v týmu cítím velmi příjemně a doufám, že to tak bude po celou sezonu,“ uvedl Řeháček.

Momentálně Filip testuje společně se svými týmovými kolegy Carmelem Moralesem a Borjou Gómezem v Jerezu. Zatímco Morales bude letos barvy týmu hájit ve Španělském šampionátu kategorie Superbike, Gómez pojede stejně jako Řeháček supersporty. Na rozdíl od českého jezdce ale nebude účinkovat ve třídě Open 600, ale ve třídě Supersport.

Řeháček nebude jediným Čechem, kterého letos v tomto šampionátu uvidíme. Pojede zde totiž i Ondřej Vostatek. Ten si španělské mistrovství kategorie Supersport vyzkoušel už loni při posledním podniku sezony v Jerezu. Jinak jsme ale v posledních dvou sezonách Vostatka vídali stejně jako Řeháčka v Juniorském mistrovství světa FIM CEV Moto3. Vostatek navíc letos bude kromě španělských supersportů účinkovat i v Evropském mistrovství FIM CEV Moto2.

Zdroj: Cardoso Racing, úvodní foto: Filip Řeháček/Facebook