LOADING

Type to search

DTM

René Rast dominoval také v neděli

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Po sobotním triumfu vystoupil René Rast na nejvyšší stupeň vítězů také ve druhém závodě víkendu na Nürburgringu. Pilota Audi doprovodili na stupně vítězů druhý Paul Di Resta a třetí Marco Wittmann. Gary Paffett skončil po problémech v boxech na páté příčce a jeho náskok v čele šampionátu se zmenšil na dva body.

Poté, co si zcela podmanil sobotu, pokračoval v neděli René Rast obdobným způsobem. Úřadující šampion si totiž stejně jako včera dojel v kvalifikaci pro pole position, jenž se mu podařilo v závodě přetavit ve druhé prvenství víkendu. V letošní sezoně se jedná o první případ, kdy závodník triumfoval v obou víkendových kláních. Od zavedení nového závodního formátu je to navíc teprve podruhé, co se někomu podařilo zvítězit v obou závodech podniku. Před Rastem to dokázal pouze Jamie Green roku 2015 na Lausitzringu.

18 bodů za druhé místo si v neděli připsal Paul Di Resta, který projel pod šachovnicovým praporkem se ztrátou 2,7 desetin sekundy na Rasta. Cesta pilota Mercedesu na „stříbrný“ stupeň vítězů přitom začala až na 11. příčce. Z té se ovšem dokázal odpoutat již po startu a po prvním kole figuroval na místě sedmém a ještě před povinnými pitstopy se propracoval na čtvrté místo. Na virtuální třetí příčku se pak Di Resta posunul během pitstopů, když vytěžil ze zpackané zastávky Garyho Paffetta. O svém konečném výsledku rozhodl ve 22. kole, v němž se mu podařilo předjet z boxů se vracejícího Bruna Spenglera.

Kanaďan navíc o pár chvil později přišel také o další pozici ve prospěch Marca Wittmanna. Právě dvojnásobný šampion z let 2014 a 2016 dorazil do cíle po startu z 9. místa jako třetí.

Bruno Spengler nakonec obsadil čtvrtou příčku, pátý skončil po zmíněných potížích Gary Paffett. Za lídrem šampionátu dojelo trio vozů BMW v pořadí Joel Eriksson, Augusto Farfus, Philipp Eng. Devátou příčku obsadil Pascal Wehrlein a na desáté pozici skončil Robin Frijns.

Edoardu Mortarovi se ani v neděli nepodařilo na Nürburgringu bodovat, když ke 13. příčce z prvního závodu přidal ve druhé jízdě víkendu 14. místo.

Až na posledním 16. místě byl klasifikován Timo Glock. Německému závodníkovi patřila v úvodu závodu třetí příčka, v první zatáčce třetího okruhu ale vzaly všechny jeho naděje na dobrý výsledek za své, když zavinil kolizi s před ním jedoucím Lucasem Auerem a oba piloti se propadli na chvost startovního pole. Glock si za způsobení tohoto incidentu musel odpykat penalizaci průjezdu boxy.

Lucas Auer, kterému se vydařil náramně start a v nájezdu do první zatáčky se dokonce pokoušel udolat po vnější straně Reného Rasta, nakonec cíl závodu nespatřil. Rakušanvo účinkování skončilo šest kol před cílem ze 16. místa. Kromě Auera se na seznam odstoupivších zapsal také Daniel Juncadella. Vítěz prvního závodu na Brands Hatch se rozloučil se závodem v jeho posledním kole.

kompletní výsledky druhého závodu

Z Nürburgringu odjíždí jako lídr šampionátu Gary Paffett. Jeho krajan Paul Di Resta ovšem ztrácí po dnešku na druhém místě pouhé dva body. Pro nadmíru úspěšném víkendu se na třetí místo průběžného pořadí posunul René Rast. Jeho ztráta na Paffetta ovšem činí 57 bodů.

kompletní průběžné pořadí

Předposlední podnik letošní sezony čeká jezdce a týmy za dva týdny na Red Bull Ringu. Ve Štýrsku se navíc fanoušci kromě startovního pole mohou těšit na účast Sébastiena Ogiera. Pětinásobný šampion WRC nastoupí na divokou kartu v sedmém voze Mercedesu.

 

 

 

3 Comments

 1. Radek 10.9.2018

  Red Bull Ring. Tady na mne mrká z poza rukavic Bruna Spenglera, víkendová vstupenka. To bude fakt nářez!!!

  Odpovědět
 2. Samo 11.9.2018

  Uži si to chlape…:)

  Odpovědět
  1. Radek 11.9.2018

   Každou sekundu. Díky. Radek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *