LOADING

Type to search

René Rast nastoupí v závodech WTCR na Nordschleife

dusanczo 6 měsíci ago
Share

Včera byly oznámeny jména jezdců, jenž se na divokou kartu zúčastní druhého podniku letošní sezony WTCR na Hungaroringu. Příležitost dostanou domácí závodníci Daniel Nagy(M1RA) a vicemistr loňské sezony TCR International Series Attila Tassi(HELL Racing Team). Dnes byla oznámena první divoká karta pro třetí podnik sezony, který se uskuteční o dva týdny později než maďarské závody na legendárním Nordchleife a rozhodně se nejedná o žádného neznámého závodníka.

Je jím totiž úřadující šampion DTM René Rast. 31letý Němec nastoupí za tovární tým Audi, což vzhledem k tomu, že barvy „čtyř spojených kruhů“ hájí rovněž v německém šampionátu cestovních vozů, není žádným překvapením. Rast doplní na Nordschleife dvojici stálých pilotů týmu, kterými jsou loňský šampion TCR International Series Jean-Karl Vernay a držitel třech titulů v britském šampionátu BTCC Gordon Shedden.

„Soutěžit proti nejlepším jezdcům světa v cestovních vozech je fantastické. Na trati se objeví čtyři světoví šampioni a mnoho dalších držitelů mistrovských titulů. Jsou to velká jména a jsem rád, že proti nim budu moci nastoupit na domácí půdě,“ řekl René Rast.

Rast se během onoho víkendu nepředstaví na Nordschleife pouze v rámci závodů série WTCR, ale také v závodě 24 hodin Nürburgring, ve kterém v minulosti startoval již několikrát a roku 2014 se mu dokonce podařilo spolu se svými kolegy Christopherem Haasem, Christianem Mamerowem a Markusem Winkelhockem.

Německý závodník by nemusel být jediným, kdo na Nordschleife odstartuje na divokou kartu. K dispozici jsou totiž ve startovní listině ještě dvě volná místa. O jedno z nich údajně usiluje také český závodník Petr Fulín. Trojnásobný šampion ETCC již dříve avizoval svůj záměr se podniku na Nordschleife zúčastnit.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *