LOADING

Type to search

René Rast nastoupí v závodech WTCR na Nordschleife

dusanczo 10 měsíci ago
Share

Včera byly oznámeny jména jezdců, jenž se na divokou kartu zúčastní druhého podniku letošní sezony WTCR na Hungaroringu. Příležitost dostanou domácí závodníci Daniel Nagy(M1RA) a vicemistr loňské sezony TCR International Series Attila Tassi(HELL Racing Team). Dnes byla oznámena první divoká karta pro třetí podnik sezony, který se uskuteční o dva týdny později než maďarské závody na legendárním Nordchleife a rozhodně se nejedná o žádného neznámého závodníka.

Je jím totiž úřadující šampion DTM René Rast. 31letý Němec nastoupí za tovární tým Audi, což vzhledem k tomu, že barvy „čtyř spojených kruhů“ hájí rovněž v německém šampionátu cestovních vozů, není žádným překvapením. Rast doplní na Nordschleife dvojici stálých pilotů týmu, kterými jsou loňský šampion TCR International Series Jean-Karl Vernay a držitel třech titulů v britském šampionátu BTCC Gordon Shedden.

„Soutěžit proti nejlepším jezdcům světa v cestovních vozech je fantastické. Na trati se objeví čtyři světoví šampioni a mnoho dalších držitelů mistrovských titulů. Jsou to velká jména a jsem rád, že proti nim budu moci nastoupit na domácí půdě,“ řekl René Rast.

Rast se během onoho víkendu nepředstaví na Nordschleife pouze v rámci závodů série WTCR, ale také v závodě 24 hodin Nürburgring, ve kterém v minulosti startoval již několikrát a roku 2014 se mu dokonce podařilo spolu se svými kolegy Christopherem Haasem, Christianem Mamerowem a Markusem Winkelhockem.

Německý závodník by nemusel být jediným, kdo na Nordschleife odstartuje na divokou kartu. K dispozici jsou totiž ve startovní listině ještě dvě volná místa. O jedno z nich údajně usiluje také český závodník Petr Fulín. Trojnásobný šampion ETCC již dříve avizoval svůj záměr se podniku na Nordschleife zúčastnit.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *