LOADING

Type to search

RTR Projects na Red Bull Ringu na výbornou!

milan 9 měsíci ago
Share
Skvělých výkonů dosáhli jezdci českého týmu RTR Projects při druhém podniku seriálu X-BOW Battle na rakouském Red Bull Ringu. Celkem šest pódiových umístění a z toho dvě vítězství, to je bilance jezdců: Sergej Pavlovec, Michal Petrů, Tomáš Kwolek, Jan Krabec, Erik Janiš a Tomáš Miniberger.
 
Přestože panovaly před odjezdem na Red Bull Ring v týmu RTR Projects obavy z domácích podmínek ostatních týmů a jezdců, skutečnost se ukázala v opačném světle. Co se však vyplnilo bylo proměnlivé počasí, které nejednou zasáhlo do bojů o příčky nejvyšší.
V kategorii GT4 měl tým RTR Projects tentokrát dva vozy a hned při prvním pátečním závodě z toho bylo vítězné double! „Dokázali jsme s Michalem Petrů vybojovat vůbec první double pro RTR, a já ani nevím, čemu jsem se radoval víc: svému vítězství, nebo tomu, že v zrcátkách se mi furt motal ten kluk, co měl svoji premiéru v GT4. Druhý sprint pro mě dopadl taky na výbornou, vyplatilo se počkat na chyby soupeřů. Ještě jednou chci poděkovat klukům z RTR za výbornou práci a pogratulovat za nejúspěšnější víkend v historii RTR v sérii X-BOW Battle,“ uvedl Sergej Pavlovec, který v pátek zvítězil a v sobotu byl druhý.
Jak už bylo řečeno, premiéru si za volantem vozu GT4 odbyl na rakouském okruhu Michal Petrů. A premiéra to byla i na zdejší trati hodně vydařená. Start závodu se mi vydařil, do druhé zatáčky jsem přijel už jako čtvrtý. Pak celý závod jela špička sjetá na minimální rozdíly. Nakonec se podařilo dorazit do cíle na 2. místě za mým kamarádem a týmovým partnerem Sergejem. Byl to super vstup do této závodní série, zářil radostí Petrů. Páteční výsledek se mu v sobotu zopakovat nepodařilo, ale závodní tempo bylo stále vysoké: “Startoval jsem z 6. místa v GT4, po startu jsem si zase polepšil o dvě pozice, které jsem bohužel ztratil v následujících kolech při soubojích s auty třídy Elite. Většinu závodu jsem zajížděl stabilní a rychlé časy, a to mi pomohlo v závěru bojovat o třetí příčku. Nakonec jsem ze soubojů vyšel jako šestá v cíli, ale i z toho mám upřímnou radost. Odvážím si kromě bolavého těla jen skvělé dojmy a dokonalé zážitky. Děkuji celému týmu RTR za bezchybnou práci a profesionální přístup,“ dodal Petrů.
I v kategorii Elite nezůstal tým RTR Projects bez slavnostního vyhlášení. Tomáš Kwolek si totiž vyjel první „bednu“, když dojel třetí. „Pro mě to byl určitě nejúspěšnější víkend. Ve vytrvalosti jsme s Honzou vydřeli první místo a poprvé jsem na stupně vítězů vystoupal také v rámci sprintového závodu. Nebylo to ale jednoduché, protože jsem do pátečního závodu nastupoval na slickách a trať byla ještě mokrá. Když ale začala postupně vysychat tak jsem se z deváté pozice dostal na konečné třetí místo. Kvalifikace pro druhý závod už mi tolik nevyšla, ale i tak jsem si skvěle zazávodil a dojel nakonec šestý. Startovní pole čítalo na třicet vozů, což bylo neskutečné,“ hodnotil svůj výkon Tomáš Kwolek.
V kategorii Elite statoval také Jan Krabec, který ale pro první závod zvolil naopak mokré obují. Po vynikajícím začátku však následoval propad. Krabec si spravil chuť při druhé kvalifikaci, kde zajel pole position! „Podařilo se mi zaskočit domácí jezdce. Pro mě to bylo důležité, protože jsem si potvrdil svoji rychlost a skvělou práci celého týmu. Bohužel start společný s polem vozů GT4 je vždy trochu složitější a já se propadl na šesté místo. I když jsem zajížděl rychlejší časy, nepodařilo se mi probojovat výše než na čtvrtou pozici. Odvážím si ale spoustu zkušeností a těším se na další závod,“ uvedl Krabec.
„Já myslím, že není potřeba dodávat více. Máme šest pódiových umístění ze třech závodů s všemi čtyřmi vozy. Chci poděkovat všem lidem v týmu, kteří za tímto úspěchem stojí,“ řekl po víkendu Erik Janiš, který tradičně startoval se Sergejem Pavlovcem ve vytrvalostním závodě. Společně po startu z boxů dojeli na skvělém třetím místě. Vítězství z Brna se podařilo zopakovat Janu Krabcovi s Tomášem Kwolkem v kategorii Elite a neztratila se ani druhá posádka ve třídě GT4, kterou tvořili Michal Petrů a Tomáš Miniberger. Ti dojeli na sedmém místě v rámci své kategorie.
„Naši soupeři startovali na domácí půdě a jejich motivace byla obrovská. Tolik vnějších vlivů jsme rovněž ještě nezažili. Přísné penalizace za track limits, kolize na trati, velmi přísné kontroly techniky sportovními komisaři zvyšovali napětí a míchali pořadím na startovním roštu i v závodech. My jsme tím propluli takřka bez potíží za což děkuji mechanikům, inženýrům a hlavně jezdcům,“ řekl o rakouském víkendu Tomáš Miniberger a s chválou nešetřil: Celkově mám radost z návratu Sergejovy formy. Tomek a Honza v ELITE potvrdili, že patří do absolutní špičky startovního pole. No a překvapením roku jsou výsledky Michala Petrů, který navázal na loňský jezdecký růst v Rookies a v prvním sprintu ve třídě GT4 si vyjel druhé místo.
Dalším podnikem X-BOW Battle bude za tři týdny závodní víkend nedaleko Bratislavy na okruhu Slovakia Ring kam v průběžném pořadí pojedou ve třídě Elite Jan Krabec na čtvrté pozici s osmi bodovým náskokem na týmového kolegu pátého Tomáše Kwolka. Pátou pozici v GT4 drží Sergej Pavlovec, který se po rakouských výkonech přiblížil prvnímu na rozdíl třinácti bodů. Michal Petrů figuruje mezi devatenácti jezdci na příčce sedmé. Nejhezčí pohled je na tabulky vytrvalostních závodů, kde tým RTR Projects figuruje na první pozici jak mezi Elita, tak také mezi vozy GT4.
Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *