LOADING

Type to search

GT

Sainteloc Racing letos nasadí v Blancpain GT dva vozy

redlczo 11 měsíci ago
Share

Francouzský tým Sainteloc Racing oznámil, že plánuje absolvovat celou letošní sezónu Blancpain GT Series se dvěma vozy. Soutěžit bude v obou šampionátech, tedy Sprint Cup i Endurace Cup, a to s vozy Audi R8 LMS GT3. Jezdecké složení však zatím zůstává tajemstvím.

S vozy Audi dokázal Sainteloc Racing v loňském roce zvítězit v závodě 24 hodin ve Spa-Francorchamps. Vítězná posádka se tehdy skládala z Christophera Haase, Julesa Gounona a Markuse Winkelhocka.

Právě pouze ve Spa a také na okruhu Paul Ricard nasadil loni Sainteloc dva vozy, zbytek sezóny pak absolvoval jen s jedním. Nyní chce francouzský tým nasazovat dva vozy po celý rok a zúčastnit se i obou hlavních šampionátů, Sprint Cupu v kategorii Pro a vytrvalostního Endurance Cupu v kategoriích Pro i Pro-Am.

Kromě náročného programu Blancpain GT také Sainteloc Racing zamíří do francouzského šampionátu GT4. Zde nasadí hned čtyři vozy Audi R8 LMS GT4, což je změna oproti dvěma vozům Porsche Cayman GT4 Clubsport MR, které tým používal v loňském roce.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *