Salač zamíří mezi absolutní elitu Moto2, v týmu Marc VDS příští rok nahradí Lowese

Český motocyklový jezdec Filip Salač bude i v příští sezoně MS silničních motocyklů závodit ve třídě Moto2. Pojede za elitní tým ELF Marc VDS Racing.

Se špičkovým týmem elitní kategorie, jehož jezdci vybojovali už tři tituly světového šampiona kategorie Moto2 podepsal 21letý jezdec dvouletý kontrakt platný od příštího roku. Nahradí britského jezdce Sama Lowese.

„Tomuto kroku pochopitelně předcházelo několik jednání a zvažování všech možností. Nabídek přišlo asi šest, včetně absolutní špičky a dvou továrních týmů. Tuhle obrovskou příležitost si Filip vyjel sám svými letošními výkony. K definitivnímu rozhodnutí přispěla skutečnost, že tým Marc VDS nabídl smlouvu na dva roky,“ uvedl v tiskové zprávě prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, který u jednání o novém kontraktu nechyběl.

„Filip může dvě sezony bojovat o nejvyšší příčky. V této formě a u tak profesionálního týmu ani nemůže mít menší ambice. Musí jet o pódium v každém závodě, být připraven na 110% a mít stejně velkou podporu týmu. A to Marc VDS umí, stejně jako to letos prokazuje Filip. Našemu jedinému zástupci v Moto2 se bude věnovat Gilles Bigot, crew chief odcházejícího Sama Lowese. Je to jeden z největších profíků v padoku. Našim cílem je dostat Filipa do MotoGP a tohle je cesta, jak se nám to díky úspěchům v Moto2 může podařit,“ vysvětluje prezident AČR Jan Šťovíček.

Filip Salač prožívá dosud nejhvězdnější sezonu své kariéry. Poprvé si zajistil pole position a z osmi Velkých cen se dokázal šestkrát dostat do první desítky. Zajistil si místo mezi absolutním světovou špičkou a v Le Mans dokonce dokázal dojet na druhém místě.

 „Jsem velmi rád, že se nám podařilo udělat tak zásadní krok do příští sezony. Těší mě zájem, který tým projevil už od začátku letošního ročníku a chtěl s námi navázat spolupráci. To je splnění velkého snu, protože Marc VDS je jeden z nejlepších v moto dvojkách. Sledoval jsem je už v minulosti, když bojovali o titul mistrů světa s Alexem Marquezem nebo s Francem Morbidellim. V týmu jel například také Jack Miller, prostě co jméno, to špičkový jezdec. Moje cíle budou jednoznačné. Rychle se aklimatizovat a pravidelně bojovat o nejvyšší pozice. Tým má největší odborníky a skvělou techniku. Děkuji moc všem partnerům v čele s Autoklubem České republiky a manažerem Janem Šťovíčkem, který mě podporuje už mnoho let,“ prohlásil spokojený Filip Salač.

Český jezdec letošní tak dobře rozjetý ročník dokonči v barvách stáje QJ Motor Gresini Racing. Se 72 body se před prázdninovou pauzou drží na průběžném šestém místě.

Foto: Autoklub ČR

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.