LOADING

Type to search

Sarrazin nahradí u Andrettiho Blomqvista

dusanczo 9 měsíci ago
Share

U stáje Andretti dojde v závěrečné části čtvrté sezony Formule E k jezdecké změně. Toma Blomqvista totiž nahradí zkušený Stéphane Sarrazin.

Britský závodník Tom Blomqvist se chce ve zbytku sezony naplno věnovat svému působení u BMW v rámci šampionátu vytrvalostních závodů WEC a z tohoto důvodu s okamžitou platností opouští stáj Andretti. V kokpitu americké stáje se po boku Antonia Felixe Da Costy v posledních čtyřech závodech sezony 2017-2018 objeví zkušený Stéphane Sarrazin.

Dvaačtyřicetiletý Francouz se v sérii představil naposledy v závěrečném podniku třetí sezony v Montrealu, kde se tehdejšímu jezdci stáje Techeetah dokonce podařilo v prvním závodě umístit na třetí příčce. Vedle jeho kratičkého působení u čínského týmu závodil Sarrazin také pro stáj Venturi. V barvách monacké stáje působil v úvodních dvou sezonách a také v první polovině třetího ročníku. V letošním roce testoval vůz nové generace pro stáj DS Virgin Racing.

„Jsem opravdu rád, že se připojím k týmu Andretti. Po třech sezonách a fantastických zkušenostech je skvělé být zpět ve Formuli E. Odvedu pro tým tu nejlepší práci a pokusím se v posledních čtyřech závodech sezony získat co nejvíce bodů,“ uvedl Sarrazin.

Francouzského matadora přivítal v řadách svého týmu také Michael Andretti, který zároveň poděkoval za odvedenou práci Tomu Blomqvistovi: „Jsme vděční Tomu Blomqvistovi za čas a úsilí, které této sezoně obětoval. Stephane Sarrazin přináší bohaté zkušenosti s Formulí E. Je to jeden z nejchytřejších a nejzkušenějších jezdců v motorsportu a jsme nadšeni, že přinese své znalosti do týmu Andretti. Budeme se snažit a doufáme, že v posledních čtyřech závodech sezony budeme vysoko,“ řekl Michael Andretti.

Tom Blomqvist tak svou debutovou sezonu ve Formuli E nedokončí a s elektrickým šampionátem se loučí po šesti závodech, z nichž se mu podařily vytěžit 4 body, které získal při svém debutu v Marrakeši. Sarrazin bude již čtvrtým pilotem, který během sezony 2017-2018 usedl do kokpitu stáje Andretti. Kromě Antonia Felixe Da Costy a Toma Blomqvista závodil pro stáj Michaela Andrettiho také Kamuj Kobajaši, který se představil v úvodním podniku letošní sezony v Hong Kongu.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *