Scuderia Praha vybojovala v Le Castelletu druhé místo

Pro posádku stáje Scuderia Praha ve složení Josef Král, Matúš Výboh a Miroslav Výboh skončil dvanáctihodinový závod na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castelletu druhým místem.

O víkendu pokračovala třetím podnikem letošní sezona šampionátu 24H Series. Jelo se na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castelletu, kde se konal dvanáctihodinový závod. V akci se opět ukázala i stáj MiddleCap Racing with Scuderia Praha s trojicí Josef Král, Miroslav Výboh a Matúš Výboh. Svůj první letošní start ve 24H Series si tato posádka připsala na konci března v závodě 12 hodin Mugello, kde obsadila celkovou druhou příčku.

A stejného výsledku dosáhli Král s otcem a synem Výbohovými také ve Francii. Po páteční kvalifikaci se mohlo v táboře pražské stáje pomýšlet i na vítězství. Josef Král totiž týmu zajistil start z prvního místa. Do cíle sobotního závodu ale nakonec posádka dorazila jako druhá. Nad její síly byla stejně jako v Mugellu čtveřice Daniel Allemann, Ralf Bohn, Alfred Renauer a Robert Renauer ze stáje Herberth Motorsport.

Josef Král byl v kvalifikaci nejrychlejší. Foto: Scuderia Praha

Další podnik letošní sezony 24H Series se koná o víkendu 22.-23. května. Na programu bude dvanáctihodinový závod na německém Hockenheimringu.

Výsledky závodu: 1. Daniel Allemann – Ralf Bohn – Alfred Renauer – Robert Renauer (Švýcarsko – Německo – Německo – Německo, Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R, 1. v GT3) 315 kol, 2. Josef Král – Miroslav Výboh – Matúš Výboh (Česká republika – Slovensko – Slovensko, MiddleCap Racing with Scuderia Praha, Ferrari 488 GT3, 2. v GT3) +1 kolo, 3. Michael Doppelmayr – Elia Erhart – Swen Herberger – Pierre Kaffer (Rakousko – Německo – Německo – Německo, Rutronik Racing by TECE, Audi R8 LMS GT3, 3. v GT3) +4 kola.

Zdroj: původní reportáž redakce, úvodní foto: Scuderia Praha

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.