LOADING

Type to search

Sébastien Ogier by se měl představit na Red Bull Ringu

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Pětinásobný rallyový šampion Sébastien Ogier by měl v letošním roce závodit v DTM. Francouze bychom měli vidět v září na rakouském Red Bull Ringu, kde by měl usednout do sedmého vozu značky Mercedes.

Po Audi, které nasadilo během úvodního podniku na Hockenheimringu Mattiase Ekströma, a BMW, jenž dá v Misanu příležitost Alexi Zanardimu, využije možnosti nasazení sedmého vozu jedoucího bez nároku na body také Mercedes. „Stříbrné šípy“ by tak měly učinit během předposledního podniku letošní sezony na Red Bull Ringu. Za volant sedmého mercedesu by měl dle informací serveru Motorsport.com usednout pětinásobný šampion WRC Sébastien Ogier.

35letý Francouz, jenž se momentálně nachází v průběžném pořadí WRC na druhém místě se ztrátou 27 bodů na Thierryho Neuvilla, by měl v Rakousku startovat s podporou Red Bullu, který Ogiera podporuje rovněž v rallyovém mistrovství světa. Francouz si vůz DTM vyzkoušel již v pátek, když v rámci tzv. taxi jízd absolvoval několik kol. Spolu s ním usedla do vozu jeho žena Andrea Kaiser, která působí jako moderátorka německé televizní stanice SAT1.

Celá věc má ovšem jeden háček. Podle regulí totiž nesmí týmy nasadit hostujícího jezdce v závěrečných třech podnicích sezony. I tento problém by ale podle všeho měl být vyřešen, neboť je možné udělit výjimku. Souhlasit ovšem musí jak řídící orgán německého motorsportu Deutscher Motor Sport Bund, tak Audi a BMW. Údajně by ale mělo jít o pouhou formalitu.

Dvojice závodů DTM na Red Bull Ringu nebudou pro Ogiera okruhovou premiérou. Francouz již totiž má zkušenosti s Porsche Supercupem (2013-2014), ADAC GT Masters (2014), dále s německou sérií Volkswagen Scirocco R Cup (2012), FFSA GT (2011) nebo dokonce také s francouzskou formulí 4, kde absolvoval dva závody rovněž v sezoně 2011.

 

 

4 Comments

 1. Josefus 16.7.2018

  Dobrý marketinkový tah pana Bergera.
  Na okruhu však Ogier bez dlouhodobější přípravy těžko uspěje. Jezdci rallye nejsou zvyklí jezdit v chumlu, nejsou zvyklí jezdit v těsném závěsu a nejsou zvyklí předjíždět…

  Odpovědět
  1. Samo 16.7.2018

   A čo práve taký Seb Loeb?Ved vyhrával vo WTCC.

 2. Radek 16.7.2018

  Tak uvidíme.

  Odpovědět
 3. A. Novák 16.7.2018

  Logicky nemůže jet ve špičce, jedno testování zdaleka nestačí. Byla by to špatná vizitka stálých jezdců, kdyby je pojel host odjinud. Ale tah je to dobrý. Tady jde především o ten tah, ne o výsledek. To vědí všichni – i Ogier, na to je příliš inteligentní.

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *