LOADING

Type to search

Tags:

Senna doplní v Daytoně hvězdný tým United Autosports

milan 10 měsíci ago
Share

Kromě Fernanda Alonsa a Paula di Resty se v barvách United Autosports představí v Daytoně také další zkušený pilot z Formule 1, Bruno Senna.

Brazilský pilot, který se letos stal šampionem v Mistrovství světa vytrvalostních závodů v kategorii LMP2 se stájí Rebellion, usedne do vozu Ligier-Gibson JSP217 P2 britsko-amerického týmu, kde bude závodit po boku Paula di Resty. Oba doplní stálou týmovou dvojici Willa Owena a Huga de Sadeleera, kteří v tomto týmu závodí v šampionátu IMSA SportsCar Championship.

Slavný vytrvalostní závod 24h v Daytoně je úvodním podnikem tohoto šampionátu a bude se konat 27. a 28. ledna. Do druhého vozu stáje United Autosports pak usednou dvojnásobný šampion Formule 1 Fernando Alonso, nadějný mladík Lando Norris a Phil Hanson.

Synovec legendárního Ayrtona Senny do týmu přinese zkušenosti, jelikož se seriálu IMSA zúčastnil již letos, a to celkem při čtyřech příležitostech, včetně Daytony. V týmu Extreme Speed Motorsports se umístil na sedmém místě.

„Jsem nadšený, že se mohu na závod v Daytoně připojit k United Autosports. Je to velice úspěšný tým se spoustou zkušeností. Máme velice silnou jezdeckou sestavu, takže bychom měli bojovat o nejvyšší příčky rovnou od startu,“ dodal Senna.

Šéf stáje United Autosports, Richard Dean, se rovněž na spolupráci se zkušeným závodníkem těší: „Bruno bude skvělým přídavkem do našeho týmu, protože má zkušenosti nejen s prototypy, ale také s Daytonou. Chvíli nám trvalo, než jsme dali dohromady to správné složení jezdců pro oba vozy, ale myslím, že máme skvělé vyvážení mezi rychlostí, zkušeností a talentem, abychom byli připraveni na výzvu v podobě Daytony.“

Senna pak využije své zkušenosti z WEC, kde získal svůj letošní mistrovský titul.

Posádky se poprvé sejdou v rámci oficiálního předzávodního testu v Daytoně o prvním lednovém víkendu.

Tags:

2 Comments

  1. A. Novák 7.12.2017

    Senna letos nezískal titul s Ligierem, bylo to jiný auto – Oreca 07 Gibson. 100%… 🙂

    Odpovědět
  2. Milan Bydžovský 7.12.2017

    Ano máte pravdu, děkujeme. Jediné, co mají ty prototypy společného, je pohonná jednotka 🙂

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *