LOADING

Type to search

Tags:

Sestava Ferrari ve WEC beze změn, Vilander pojede v Le Mans

redlczo 1 rokem ago
Share

Ferrari čeká náročná super sezóna FIA WEC s cílem obhájit oba tituly v kategorii GTE-Pro. Tovární tým AF Corse proto ani nehodlá měnit jezdeckou sestavu a k jediné změně dojde pouze v případě Le Mans, kdy se vrátí Toni Vilander.

Mistrovská posádka AF Corse s číslem 51 zůstává ve složení James Calado a Alessandro Pier Guidi. Druhý vůz Ferrari 488 GTE s číslem 71 pak budou opět pilotovat Sam Bird a Davide Rigon.

„Nemáme žádný důvod naši sestavu měnit. James a Alessandro si v prvním roce skvěle rozuměli a dobře spolupracují. A to samé můžeme říct i o Samovi a Davidem,“ hovoří oficiální stanovisko od Ferrari.

Na závod 24h v Le Mans však italský tým čeká doplnění ještě třetího jezdce. V případě vozu 71 se vedle Birda a Rigona opět představí Miguel Molina. U obhájců titulu s číslem 51 ovšem k menší úpravě dojde. Do kokpitu AF Corse by se měl po dvouleté odmlce vrátit Toni Vilander.

Fin je dlouholetým továrním pilotem Ferrari a má za sebou mnoho závodů v Le Mans, v posledních dvou letech je ovšem absolvoval za tým Risi Competizione. Ten závodí převážně v americkém IMSA SportsCar Championship a letos start v Le Mans neplánuje. Vilandera tak čeká návrat do AF Corse.

Otazníky pak panují už jen kolem bývalého pilota Formule 1, Giancarla Fisichelly. Tomu stále ještě chybí nový kontrakt s Ferrari. Navíc už je nyní jisté, že se v šampionátu IMSA u Risi Competizione neobjeví. Mimo hru je také sedačka v Blancpain GT, kde Fisichella závodil v barvách Kaspersky Motorsport. Ruský tým totiž letos na startu ani nebude.

Tags:

1 Comments

  1. Josefus 14.1.2018

    Dobře dělají, že nic nemění. Jedno rakouské přísloví říká, že koně se ve svahu nepřepřahají (obzvláště když dobře táhnou)…..

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *