LOADING

Type to search

Tags:

Seznamte se s JUNIOR STAR

Share

FormulaStar, RaceStar a nyní Junior Star. Tak zní nový název talentové soutěže pro mladé lidi, jejichž cílem je jednou usednout za volant okruhového speciálu.

Projekt Junior Star si stejně jako v předchozích letech klade za cíl usnadnit talentovaným jezdcům jejich vstup do světa motorsportu. Za pořádáním této soutěže stojí AUTOMOTOKLUB MOST v AČR a FORMULASTAR KLUB v AČR, kteří spolu s dalšími partnery chtějí nalézt novou generaci závodníků pro český okruhový sport.

Junior Star má ambice důstojně navázat na svého předchůdce a nabídnout vysokou sportovní hodnotu a do budoucna i zajímavou diváckou podívanou, protože na celkového vítěze soutěže čeká velice atraktivní cena v podobě závodní sedačky v novém Octavia Cupu.

„Po té co jsme se neshodli na pokračování nadnárodní soutěže RaceStar, snažili jsme se nalézt řešení jak pokračovat alespoň na úrovni národní. Mládež je pro náš sport velice důležitá a tak jsme rádi, že se nám s partnery podařilo nalézt řešení a že tak po roce můžeme znovu vyzvat všechny zájemce aby se zapojili a předvedli své dovednosti a talent. Oproti předcházejícím ročníkům nově zařazujeme také soutěž týmů, která by měla celé klání ještě více zatraktivnit. Na tomto místě bych rád poděkoval mosteckému Automotoklubu a stejně tak i Autoklubu České republiky, za jejich podporu a pomoc při pořádání soutěže,“ říká jeden z koordinátorů projektu, pan Josef Křenek.

PROČ JUNIOR STAR?
Junior Star znamená šanci pro kohokoli, kdo se chce stát okruhovým závodníkem. Nezáleží na tom, zda má finanční zázemí, pokud prokáže, že má talent, úsilí a touhu, budou mu otevřeny dveře do světa okruhových závodů.

Nikdo z nás neví, jestli se v naší republice někde neskrývá nový Schumacher či Enge, JUNIOR STAR to chce zjistit!

A protože v naší zemi neexistují otevřené podmínky pro talentovanou motoristickou mládež, přichází soutěž JUNIOR STAR, aby dala šanci novým talentům, tak jako to bylo v minulosti v případě projektu FormulaSTAR.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM?
Termíny
19. – 20. 3. 2016 v místě areálu mosteckého autodromu

Obsah soutěže
19. 3. 2016 všichni přihlášení účastníci
fyzický a vědomostní test, rozhovor v CZ a EN, jízdy na motokárách, test na simulátoru

20. 3. 2016 TOP 30
praktické jízdy ve vozech na polygonu/ slalom na čas

20. 3. 2016 TOP 15
jízda po mosteckém okruhu

 

CO ČEKÁ NA VÍTĚZE?
Pro nejlepšího jednotlivce:
1. místo: sezóna v novém Octavia Cupu, závodní licence, kombinéza
2. místo: 3 závodní víkendy v Twingo cupu
3. místo: 2 závodní víkendy v Twingo cupu

Pro nejlepší tým:
testovací den pro celý tým (Autodrom Most, Renault Twingo a Formule Campus)

JEDNOTLIVEC nebo TÝM?
Do soutěže se může uchazeč zapojit jako jednotlivec a nebo jako člen některého z týmů a bojovat tak o zvláštní cenu, kterou je testovací den pro všechny účastníky vítězného týmu. V loňském ročníku probíhali před velkým finále kvalifikace, které se konaly na vybraných motokárových drahách v Praze (Kartcentrum Radotín), Rakovníku (Monaco), Plzni (Papírna), Olomouci (Lamborghini) a ve Zlíně (Motokáry v areálu Svitu).

V letošním roce sice kvalifikace neprobíhají, nicméně na těchto drahách lze nalézt kolegy a partnery právě pro Váš tým a společně pak reprezentovat danou dráhu přímo na mosteckém autodromu.

PŘEHLED VÍTĚZŮ SOUTĚŽÍ FORMULASTAR/RACESTAR

2009 – Jan Skála
2010 – Gabriela Jílková
2015 – Anže Urbančič, Tomáš Bizub, Martin Lengyel, Boštjan Avbelj
2016 – ???

PODMÍNKY ÚČASTI?
Do soutěže se může přihlásit každá osoba ve věku 14 – 25 let s tím, že uchazeči nesmí být v roce pořádání soutěže k 1. dubnu méně než 14 let a ne více než 25 let. Dále je nutno vyplnit přihlášku a uhradit registrační poplatek. Přihlášku a další informace je možno nalézt na oficiální stránce soutěže www.juniorstar.cz Uchazeč může pocházet i ze zahraničí, startuje ale s vědomím, že nemůže  soutěžit o hlavní cenu (Octavia Cup). V případě, že v celkovém hodnocení zvítězí některý ze zahraničních účastníků, bude na něj čekat cena v podobě kompletní sezóny v Renault Twingo Cupu.

 

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..