LOADING

Type to search

Simpson Motorsport a ROFGO Racing vítězí ve 12H Silverstone

redlczo 11 měsíci ago
Share

Tento víkend se nese v pokračování Creventic 24H Series, který na britském okruhu Silverstone zahajuje svou evropskou sezónu. Třídy PROTO a GT mají za sebou své dvanáctihodinové závody, ve kterých si týmy Simpson Motorsport a ROFGO Racing připsaly vítězství.

V kategorii prototypů se nejvíce dařilo domácí stáji Simpson Motorsport. Víkend pro ni sice začal čtvrteční nehodou, po které musela Ginetta poslat kompletně nový prototyp P2 G57, ale posádka ve složení Steve Tandy, Bob Berridge, Mike Simpson a Charlie Robertson si nakonec po 278 kolech připsala cenné vítězství.

Vítězem mezi vozy GT se v nejvyšší třídě A6-PRO dařilo, stejně jako v Dubaji, vozu Mercedes-AMG GT3.  Pro vítězství si dojel ROFGO Racing, a to po bravurní jízdě na mokru posádky s číslem 31 ve složení Roald Goethe, Stuart Hall a Daniel Brown. Přitom odjeli jen o kolo méně než vítězný prototyp.

Druhé místo připadlo týmu Förch Racing s Porsche 911 GT3. Třetí pak dokončil GRT Grasser Racing Team s vozem Lamborghini Huracán GT3. Úřadující šampiony z Herberth Motorsport potkaly ve druhé polovině závodu problémy a zbylo pro ně až páté místo.

Český tým Bohemia Energy Racing with Scuderia Praha s Ferrari 488 GT3 skončil na čtvrtém místě. Česká posádka ve složení Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli v úvodních pěti hodinách bojovala o vítězství, ale poté obdržela penalizaci za špatný tlak v turbodmychadlu, což tým stálo dvě kola.

Mezi amatéry se nejvíce dařilo Car Collection Motorsport s vozem Audi R8 LMS číslo 34. Německá posádka ve složení Johannes Kirchhoff, Elmar Grimm a Ingo Vogler si vítězství připsala poté, co jejich sesterský vůz musel odstoupit po technických problémech.

Ve třídě SPX kraloval vůz Speed Lover s číslem 78 (Phillippe Denes, Dominique Bastien) a ve třídě 991 první příčku bral vůz číslo 75 týmu IDEC SPORT RACING (David Abramczyk, Stephane Adler, Michael Blanchemain, Romain Vozniak). Obě posádky závodily s vozy pocházející z řady Porsche 991.

Výsledky 24H TCE Series budou později, jelikož vozy této kategorie absolvují delší závod na 24 hodin.

Evropský šampionát Creventic 24H Series powered by Hankook pokračuje pro třídy PROTO a GT již příští měsíc, a to od 20. do 22. dubna na španělském okruhu Navarra.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *