LOADING

Type to search

Share

Brněnské publikum vidělo o víkend double Bronislava Formánka, dvě druhá místa Libora Dvořáčka a první a druhé místo v podání týmového juniora Michala Makeše.

Jezdce týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra čekalo o víkendu domácí představení v rámci závodního víkendu Středoevropského zónového šampionátu FIA CEZ. V závodech velkého sprintu se s vozy Lamborghini Huracane SuperTrofeo Evo představili Bronislav Formánek a Libor Dvořáček. Oba jezdci s přehledem potvrdili role favoritů v pohárové třídě GTC a v obou závodech vybojovali první a druhé místo.

„Na tento víkend jsme se všichni již dlouho těšili. Byli to naše první závody v česku od doby, kdy došlo ke spojení s týmem Buggyra. Jsem rád, že jsme divákům předvedli výborné výsledky, nejen v závodech, ale také i mimo dráhu v průběhu celého víkendu. Páteční exhibiční závod našeho Lamborghini, speciálu Buggyra a vrtulníku, nasadil celému víkendu neskutečný drive a atmosféru.“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Úspěšnějším jezdcem z dvojice Formánek&Dvořáček, byl Bronislav Formánek, který si tak upevnil své vedoucí postavení na čele tabulky průběžného hodnocení.

O něco podobného se chtěl před víkendem pokusit i Michal Makeš s Renaultem Clio v závodech malého sprintu, kde obhajuje titul z loňské sezóny. Makeš v sobotním závodě s přehledem zvítězil způsobem start-cíl a v nedělní závěrečné jízdě přidal pohár a body za druhé místo.

„Chci poděkovat všem partnerům a hostům, kteří si o víkendu našli čas a přijeli se podívat na závody. Určitě jsem doma zanechali dobrý dojem, za což patří dík i všem členům týmu. Máme za sebou hodně náročné období, po kterém nás čekají tři týdny zaslouženého odpočinku. Po té již přijde na řadu závěrečný podnik ESET Cupu na Hungaroringu a světové finále Lamborghini SuperTrofeo v Jerezu,“ tak uzavřel Jiří Mičánek jr. hodnocení působení týmů při Masaryk Racing Days.

Tags:

You Might also Like

1 Comment

  1. Karel Lacina 9.9.2019

    Dvořáček s Formánkem splnili role favoritů protože jejich jediný soupeř B. Waszek je jasně nejpomalejší i mezi cestovními vozy a proto ani horší než první a druhý být nemohli. Proboha pište už aspon trochu objektivně a nelezte pořád Mičánkovcům do p….e, děkuji

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..