LOADING

Type to search

Slovensko by mělo v kalendáři WTCR nahradit Argentinu

dusanczo 9 měsíci ago
Share

V kalendáři letošní sezony WTCR dojde k jedné změně. Namísto podniku v Argentině zavítá šampionát na Slovensko.

Dle původního kalendáře se měl šestý podnik letošní sezony WTCR uskutečnit v Argentině. Na Autódromo Termas de Río Hondo měli jezdci a týmy svést trojici bitev o body 4. – 5. srpna. Nakonec to ale nebude jihoamerický kontinent, který bude šestý podnik hostit. Dle neoficiálních zpráv totiž Argentinu v kalendáři nahradí podnik na Slovakia Ringu. V obci Orechová Potoň by se mělo závodit již 14. – 15. července.

Důvodem této změny jsou ekonomické potíže, které Argentinu sužují. Vše by mělo být oficiálně oznámeno ve čtvrtek 7. června na zasedání Světové rady motorsportu v Manille.

Světová scéna závodů cestovních vozů by tak v letošním roce do Argentiny neměla zamířit poprvé od roku 2012. Poprvé se na okruhu Termas de Río Hondo představila roku 2013 a naposledy se zde závodilo v loňské sezoně. Naopak na Slovensko by se světová špička měla vrátit po dvou letech. Na území našich západních sousedů se v minulosti světový šampionát cestovních vozů objevil v letech 2012 – 2016.

Závody WTCR nejsou jediným motoristickým podnikem, do nichž se argentinská krize promítla. Dalším je slavná Rally Dakar, která v nadcházejícím ročníku do Argentiny poprvé do jedenácti letech nezavítá.

 

5 Comments

 1. A. Novák 2.6.2018

  Zdá se, že nadšení z WTCR se pomalu vytrácí na všech frontách. Argentinská krize se spíš hodí jako zástěrka pro nechuť všech cestovat do jižní Ameriky. Takže tu máme další evropský závod, nota bene ve zcela bezvýznamný destinaci z hlediska trhu i marketingu, k tomu 3 podniky v Číně a je vymalováno. Poněkud neatraktivní, řekl bych…

  Odpovědět
 2. MTR 3.6.2018

  dobrá zpráva pro české,slovenské a maďarské fanoušky,ale aby to nespletli a nejeli do Německa.Slovensko je trochu na východ od ČR.Nebo se něco změnilo?

  Odpovědět
  1. Samo 4.6.2018

   Spliesť si to môže iba taký p..čus ako ty,kto nepozná mapu a snaží sa byť vtipný.

 3. MTR 4.6.2018

  jo,jo.Někdo se snaží to odlehčit a možná se nedaří.Někdo chce ukázat,jaký je sprostý a daří se !!!

  Odpovědět
 4. Radek 4.6.2018

  Ach jo? Každého opravdového fanouška to musí potěšit, že to na kukandu, nebude mít tak daleko. Dont cry for me Argentina…

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *