LOADING

Type to search

Šmídl si ve Virtual GP podmanil i Lagunu Secu

richard 8 měsíci ago
Share

Tři závody, tři výhry. Statistika Michala Šmídla je zatím v letošní sezoně Mercedes-Benz Virtual GP zcela jednoznačná. Po vítězství na americkém okruhu Laguna Seca zkompletoval pilot stáje Predator zlatý hattrick. Druhý dokončil Martin Štefanko z týmu Republic of Gamers a stupně vítězů doplnil Michal Blažek ze stáje Lenovo Legion.

Šmídlova dominance je patrná zároveň i v kvalifikacích, v nichž si rovněž drží neporazitelnost. Boje proti chronometru před třetím závodem však nabídly nebývalé drama. Dlouhou dobu se na čele výsledkové listiny střídali Šmídl se Štefankem, kteří rozjeli hru o tisíciny sekundy. Výhodu měl až do posledního možného momentu úřadující šampión a ten po vypršení časového limitu z boxů sledoval, jak „Magic Michael“ ještě naposledy zkouší vyždímat maximum ze svého mercedesu. A skutečně se tak stalo, Šmídl zrychlil a Štefanka porazil v souboji o pole position o pouhé 2 tisíciny sekundy.

VGP Laguna Seca

Po zhasnutí červených světel si vedoucí pozici udržel Šmídl, za jehož záda se po vynikajícím startu posunul Blažek. Následovali Andrej Chlebec (Alza Gaming) s Petrem Doležalem (SECCO+), oba však ve vzájemném souboji přestřelili čtvrtou zatáčku a propadli se. Toho naopak využil Vojtěch Polesný (Predator) a po nevydařené kvalifikaci poskočil na čtvrté místo.

Zhuštěný prostor ve sjezdu ke druhé zatáčce udělal veliké problémy Janu Sýkorovi, jenž se po nešťastném odrazu od nerovnosti odrazil do vzduchu. Po několikačetných hodinách pokračoval jezdec stáje LYNX v závodě s velkou ztrátou jako poslední. První kolo nevyšlo ani Doležalovi, pilot týmu SECCO+ neodhadl situaci v páté zatáčce a po kontaktu s Lukášem (SanDisk) vylétl mimo trať. V proslavené zatáčce s názvem Vývrtka se zase roztočil jezdec dne z Macaa, Tomáš Procházka v barvách vozu Vodafone.

Nic z toho se však nedotklo vedoucího muže. Michal Šmídl zajel v desátém okruhu nejrychlejší kolo závodu s časem 1:22.049 a po 32 kolech si dojel pro třetí vítězství v řadě. Pilot týmu Predator tak má šanci za tři týdny v Brands Hatch uzavřít první fázi sezony s vozy Mercedes-AMG GT3 v naprosto dominantním stylu.

Za Šmídlem se v průběhu závodu vytvořila našlapaná skupinka čtyř jezdců, jíž vévodil druhý Michal Blažek. Závodníka týmu Lenovo Legion čekal nelehký úkol, protože za svými zády musel držet podstatně rychlejšího Štefanka. Jediná chyba stačila k tomu, aby se pořadí změnilo. Zhruba 10 minut před koncem závodu zaváhal Blažek před nájezdem do Vývrtky a Štefanko tak proklouzl na druhou pozici. Po deváté a čtvrté příčce tedy přišlo výrazné zlepšení a první stupně vítězů v letošní sezoně. Šampión uplynulého ročníku navíc v posledních kolech Šmídla výrazně stáhl, což by mohlo slibovat zajímavé pokračování v Brands Hatch.

Michal Blažek do třetice všeho dobrého zaznamenal třetí příčku, v průběžném hodnocení se však dostal na druhou pozici, kterou do této chvíle hájil nováček Doležal. Až pod stupni vítězů opět skončil Vojtěch Polesný. Šmídlův kolega doplatil v Macau na kolizi v prvním kole, v Laguně se mu zase příliš nepovedla kvalifikace. V Americe bral čtvrtou pozici v cíli.

Petr Doležal si ze třetího podniku Virtual GP odváží zatím nejhorší výsledek letošní sezony, přesto si páté místo vydřel po stíhací jízdě, když se v závěru ještě dostal před Andreje Chlebce za volantem Alza Gaming a sám byl s výsledkem spokojen.

Po nemoci se vrátil zpátky za volant Jaroslav Honzík, jehož v Macau nahradil ve voze Thrustmaster Pavel Reigl. Jardier se po náročné rekonvalescenci vrací do tempa a po krátkém tréninku dojel sedmý. Poměrně osamocený projel pod šachovnicovou vlajkou osmý Martin Koštialik z Xiaomi GEEK Racing týmu, za ním dokončil tandem ve složení Petr Zoubek (Avast) a Jan Sýkora (LYNX). Jedenáctý dokončil Tomáš Procházka (Vodafone) a dvanáctý Robin Lukáš (SanDisk Extreme Pro Racing Team).

VGP Laguna Seca

VGP Laguna Seca

Mercedes-Benz Virtual GP pokračuje za tři týdny. Čtvrtý podnik hostí 19. května britské Brands Hatch. Těšit se můžete opět na live streamy na Facebooku a samozřejmě hlavní živý přenos celého závodu od 13:00 na platformách Twitch, Youtube a Facebook.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *