Velkým úspěchem skončil sobotní závod ADAC GT Masters pro naše barvy. Čtvrté místo si z Německa odváží naše dvojice Skula/Matzke a Jiří Janák dojel pátý.
V trénincích na další díl série ADAC GT Masters si roudnická stáj nepočínala nejlépe a ze dvou kvalifikací si dojela jen pro 16. místo. O to víc těší čtvrté místo v cíli. Skula a Matzke jezdí i letos s Chevroletem Corvette Z06 GT3. Jen o jeden stupínek hůře dopadl Jiří Janák s Porsche 997 Cup S, v týmu Mühlner Motorsport. Jeho kolegou byl pro tentokráte Frank Stippler a po desátém místě v kvalifikaci si také hodně v závodě polepšili.
Z vítězství v prvním závodě se radovali Schwager a Ludwig s Chevroletem Corvette Z06 GT3. Tito piloti udělali radost i týmu mechaniků z Toni Seiler Racing. Další závodnický velikán čekal na druhé místo v posádce Jan Lammers-Marius Ritskes. Lamborghini Gallardo GT3 ztratilo na vítěze celých 12 sekund.
Bronz z prvního závodu na Norisringu odváží Basseng a Bergmeister s Porsche 997 GT3 Cup S.
Úcastníci FIA GT Kox s Rusinovem s dalším Lamborghini Gallardo GT3 dojeli až na 14. místě a v dalším dějství mají co zlepšovat. Smůlu měli Heyer a Hennerici, kteří s Fordem GT závod nedokončili z důvodu porouchaného motoru a cíl neviděli ani mladý Johannes Stuck s lyžařem Hannawaldem. Celkem startovalo 22 vozů.
Výsledky 1. závodu ADAC GT Masters Norisring:
Schwager/Ludwig - Corvette Z06 GT3
Lammers/Ritskes - Lamborghini Gallardo GT3
Basseng/Bergmeister - Porsche 997 GT3 Cup S
Matzke/Skula - Corvette Z06 GT3
Janák/Stippler - Porsche 997 GT3 Cup S
Rodriguez/Dumas - Aston Martin DBRS9
Asch/Schmickler - Lamborghini Gallardo GT3
Meir/Bert - Corvette Z06 GT3
-
MMČR ZAO Divize 4
- MMČR a MČR Divize 4
-
MMČR ZAO Divize 3
- MMČR a MČR Divize 3
-
Další závody v ČR
- Pohárové a další závody:
- Paddock:
- Kalendář:
- Rozhovory:
- Češi ve světě
-
Ze světa
- Ze světa
-
Závodní okruhy
- České závodní okruhy:
-
Foto/Video galerie
- Galerie:
-
Ostatní
- Kontakt:
- Aktuální počasí:
-
Archiv článků
- Archiv článků:
- Tématické archiv:
Již 10% Čechů si sjednává pojištění vozidel online. Využijte této výhody i Vy.
[05.02.2012] Celkem 35 Brněnská historie objektivem Petra Vysloužila |
[19.01.2012] Celkem 112 Dunlop 24h Dubaj objektivem Petra Frýby |
[13.01.2012] Celkem 25 ARC Bratislava má kvalifikáciu úspešne za sebou |
[26.12.2011] Celkem 96 Divize 4 do 2000 ccm v roce 2011 |
[25.11.2011] Celkem 5 BMW 320si už je doma! |
![]() |
![]() |
![]() |






