LOADING

Type to search

Share

1. den

Ve středu 21. března začaly druhé a zároveň poslední předsezónní testy F2. Tentokrát se však netestovalo na okruhu Paula Riccarda ve Francii, ale v bahrajnském Sakhiru, kde zároveň začne nová sezóna, a to konkrétně na začátku dubna. Úvodní den patřil Nycku de Vriesovi z Premy. Na druhém místě skončil Louis Delétraz z českého týmu Charouz Racing System a třetí byl Luca Ghiotto z Camposu.

Už od rána se teplota vzduchu pohybovala kolem 27 °C. Jako první vyjel na trať Španěl Roberto Merhi. Následovali ho Jack Aitken a Santino Ferrucci. V úvodní hodině jsme převážně viděli pouze instalační kola. Vše ale změnil Luca Ghiotto, který jako první zaznamenal konkrétní čas. Ten měl hodnotu jedné minuty a čtyřiceti čtyř vteřin. Italský mladík se pak zlepšil ještě o sedm desetin. První červené vlajky byly vyvěšeny až ve druhé polovině dopolední části. Alex Albon zůstal „viset“ ve 13. zatáčce. Následně zastavil na startovní/cílové rovince také Arjun Maini. Deset minut před koncem dopolední části na bahrajnském okruhu opět zavlály červené vlajky. Tentokrát to bylo kvůli Latifimu, který zastavil na trati v době, kdy měl Luca Ghiotto rozjeté velmi rychlé kolo ne-li nejrychlejší.

Odpoledne se teplota vzduchu vyšplhala na 30 °C. Jako první se na rozpálený okruh vydali Jack Aitken, Arjun Maini a George Russell. Hned v úvodní hodince byly vyvěšeny jediné červené vlajky v odpolední části. Postaral se o ně Artem Markelov, který zastavil v osmé zatáčce. Hned po tom se jezdci začali předhánět o to, kdo bude mít lepší čas. Změn bylo opravdu hodně. Na prvním místě se na chvíli usadil i Louis Delétraz. Později se ale začal postupně propadat. V samotném závěru dne se ale dokázal zlepšit, a nakonec obsadil již zmiňované celkové druhé místo. I druhý jezdec týmu Charouz Racing System Antonio Fuoco skončil v TOP 10, a to konkrétně na šestém místě.

Kombinované výsledky 1. dne 2. předsezónních testů:

2. den

Předposlední den předsezónních testů byl nejrychlejší Arjun Maini z Tridentu. Na druhém místě skončil Jack Aiken z ART Grand Prix a třetí byl Nyck de Vries z Premy.

V Sakhiru opět panovaly skvělé podmínky. Jako první se na trati objevili Arjun Maini, Santino Ferrucci a Louis Delétraz. Už od rána se mezi jezdci bojovalo o nejrychlejší čas. Tyto „boje“ zahájila trojice ve složení Luca Ghiotto, Louis Delétraz a George Russell. Brzy se k nim přidal také Arjun Maini, který se jako první dostal pod hranici jedné minuty a čtyřiceti tří vteřin. Jeho rychlá jízda byla ale přerušena červenými vlajkami, které byly vyvěšeny v důsledku hodin Artema Markelova v osmé zatáčce. O vyvěšení druhých červených vlajek se postaral Alex Albon, který zastavil na vjezdu do boxové uličky. Ve zbytku dopoledne se již nic dramatického nestalo.

Odpoledne se ke slovu dostaly závodní simulace. Teplota vzduchu stoupla a jako první se na trať vydal Antonio Fuoco. Konkrétní čas si ale jako první připsal Ralph Boschung, ovšem tomu dopolednímu nemohl konkurovat. Při pohledu na kombinované výsledky je zcela jasně vidět, že nikdo nebyl odpoledne rychlejší než dopoledne. Louis Delétraz obsadil páté místo a Antonio Fuoco byl jedenáctý. Navíc za celé odpoledne nebyly vyvěšeny ani jedny červené vlajky.

Kombinované výsledky 2. dne 2. předsezónních testů:

3. den

V poslední den předsezónních testů F2 v bahrajnské Sakhiru byl nejrychlejší Maximilian Günther, který vloni závodil v evropské F3, kde předsezónní testy teprve začaly. Na druhém místě skončil Louis Delétraz a třetí nejrychlejší byl George Russell.

Jako první se na trati ukázali Roy Nissany, Alex Albon a Nirei Fukuzumi. Konkrétní čas jako první zaznamenal Maximilian Günther. První červené vlajky přišly na začátku druhé hodiny, kdy Jack Aitken zůstal stát v osmé zatáčce. Po tomto přerušení se pozornost týmů přesunula na závodní simulace. Ještě před obědem tedy bylo jasné, že Güntherův čas již nikdo nepřekoná.

Odpolední část zahájil Ital Luca Ghiotto z Camposu. Hned za ním se na trať vydali jezdci týmu Charouz Racing System. Simulace závodů pokračovaly téměř celé odpoledne bez přerušení. Vše ale narušil Artem Markelov, který zůstal stát na trati. O patnáct minut později ho napodobil Ralph Boschung. V závěrečných minutách ještě překvapil Fukuzumi, který přerušil závodní simulaci a jako jediný si vylepšil svůj čas z dopolední části. Celkově to ale stačilo pouze na desáté místo. Hned za ním skončil Antonio Fuoco.

Žádné další předsezónní testy F2 už letos nebudou! Samotná sezóna začíná již za dva týdny.

Kombinované výsledky 3. dne 2. předsezónních testů:

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *