LOADING

Type to search

IndyCar: Spencer Pigot zůstane u Ed Carpenter Racingu

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Spencer Pigot bude také v sezoně 2019 hájit barvy Ed Carpenter Racingu.

Spencer Pigot již má jasno o své budoucnosti. Amerického závodníka uvidíme v IndyCar i v příští sezoně v barvách stáje Eda Carpentera.

„Jsem extrémně šťastný, že se v roce 2019 vrátím k Ed Carpenter Racingu. Musím poděkovat Edu Carpenterovi, Stuartu Reedovi a Tonymu Georgeovi za příležitost závodit znovu pro jejich tým. Bylo skvělé závodit tento rok v mé první kompletní sezoně v IndyCar a těším se, až na tom budu v příštím roce stavět. Máme toho hodně, za čím se můžeme ohlédnout zpátky a poučit se z toho. Mimo sezonu budeme tvrdě pracovat a až nastoupíme do úvodního závodu příští sezony v St. Pete, budeme schopni začít znovu,“ řekl Pigot.

24letý závodník zároveň vysekl poklonu Edu Carpenterovi za to, že se od něj mohl během sezony na oválech hodně učit: „Tím, že se mnou sdílel své znalosti a jenom tím, že se mnou byl na trati, jsem se od Eda naučil opravdu hodně. Přestože bylo několik oválů, na kterých jsem nikdy do letošního roku nezávodil, Ed mi pomohl pokaždé pomohl cítit se jako bych byl silnější jezdec.“

Z pokračování spolupráce je nadšený také šéf stáje: „Jsem vážně šťastný, že budeme v roce 2019 mít Spencera zpátky ve voze číslo 21. Vždycky jsme věřili, že Spencer má potenciál závodit o vítězství v závodech a šampionátu a ve druhé polovině této sezony to skutečně ukázal. Věřím, že můžeme tento víkend ve finále sezony prorazit a vrátit Ed Carpenter Racing na vítěznou vlnu.“

Sezona 2019 bude pro tým Eda Carpentera a Spencera Pigota již čtvrtou společnou. Jejich spolupráce trvá již od roku 2016, kdy se tehdejší úřadující šampion Indy Lights představil v Carpenterově týmu na okruzích. Stejně tomu bylo také o rok později. Jeho premiérovou kompletní sezonou v IndyCar je tak ta letošní, v níž mu před posledním závodem patří celková 13. příčka. Nejvíce se Pigotovi podařilo zazářit v Iowě, kde dojel na druhém místě a zaznamenal svůj nejlepší výsledek v kariéře.

Ačkoli ale Pigot ve všech sezonách nastoupil pro Ed Carpenter Racing, má za sebou působení také v dalších dvou stájích. Roku 2016 absolvoval tři závody pro Rahal Letterman Lanigan Racing a v sezoně 2017 nastoupil v Indy 500 s Juncos Racing.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *