LOADING

Type to search

Staněk nedokázal proměnit rychlost ve výsledky

Share

Roman Staněk byl během podniku ADAC Formule 4 na Zandvoortu se svou rychlostí spokojen. Mrzí jej však, že se mu ji nepodařilo využít k odpovídajícím výsledkům.

Vstup do čtvrtého podniku letošní sezony ADAC Formule 4 se Romanu Staňkovi vydařil. Český závodník si totiž v chaotickém úvodním závodě, který byl kvůli osychající trati ovlivněn zastávkami v boxech za účelem přezutí pneumatik, umístil jen těsně za pódiovými pozicemi na 4. příčce.

V neděli se již ale jezdci stáje US Racing-CHRS na tento výkon navázat nepodařilo. Zatímco ve druhém víkendovém klání Roman obdržel penalizaci průjezdu boxy za ulitý start a cílem nakonec projel až jako 14., v závěrečné třetí jízdě se musel kromě nepříliš výhodné startovní pozice vypořádat i s výletem mimo trať po nesnázích kolegy Leclerca a v konečném pořadí byl nakonec klasifikován na 11. místě.

Se svým tempem na nizozemském okruhu byl 15letý pilot po skončení víkendu spokojen. Litoval však, že se mu tuto rychlost v nedělních kláních nepodařilo zužitkovat.

„Mé tempo bylo velmi silné. Ve druhém a třetím závodě jsem ho ale nedokázal proměnit v takové výsledky, jaké bych chtěl. Nejprve jsem se nešťastně dopustil předčasného startu, jelikož světla svítila příliš dlouho. V závěrečném závodě jsem pak byl donucen opustit trať, neboť jsem se vyhýbal incidentu,“ uvedl Staněk.

Čech ale zároveň vidí na svém víkendovém účinkování i pozitiva a na Zandvoortu podle svých slov nasbíral další zkušenosti, které se bude snažit využít během nadcházejícího podniku.

„Učím se během každého závodního víkendu a doufám, že mi tato zkušenost pomůže na Nürburgringu.“

Na okruhu ve městě Nürburg se šampionát představí již během nadcházejícího víkendu.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..