LOADING

Type to search

Staněk spadl v šampionátu ADAC F4 na 8. místo

Share

Roman Staněk se po nevydařených nedělních závodech na Zandvoortu propadl v průběžném pořadí ADAC Formule 4 na 8. místo.

Po sobotním závodě ADAC Formule 4 na Zandvoortu mohla u Romana Staňka panovat spokojenost. Český závodník totiž proťal cílovou pásku jako 4., díky čemuž se v průběžném pořadí posunul na 5. místo.

Dvojice nedělních jízd se ale 15letému pilotovi nevydařila, když si po 14., resp. 11. příčce žádné body nepřipsal. Tyto nezdary se bohužel projevily i v šampionátu. Zde se totiž Staněk propadl na 8. místo, na kterém nyní figuruje s 82 body.

V nováčkovském hodnocení ale Roman i nadále zůstává na vedoucí pozici (228 bodů). Za zády českého pilota se nacházejí Paul Aron (178 bodů) s Nicem Göhlerem (148 bodů).

V celkovém pořadí zůstává stále lídrem Staňkův týmový kolega Théo Pourchaire (138 bodů). Na druhém místě navzdory nevydařené neděli zůstává další jezdec stáje US Racing-CHRS Arthur Leclerc (109 bodů) a nejlepší trojici uzavírá Dennis Hauger, který má na svém kontě stejně jako čtvrtý Niklas Krütten 93 bodů.

Mezi týmy stále vede US Racing-CHRS (283 bodů). Stáji Van Amersfoort Racing, která figuruje na 2. příčce, ztrácí na německo-české spojení 30 bodů a třetí pozice patří Prema Powerteamu, jejichž ztráta na čelo je 85bodová.

kompletní průběžné pořadí

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..