LOADING

Type to search

Share

Dvojice nedělních závodů ADAC Formule 4 na Zandvoortu bohužel Romanu Staňkovi žádné body nepřinesla.

Zatímco posádce stáje ISR Filip Salaquarda-Frank Stippler se v nedělním závodě ADAC GT Masters podařilo na Zandvoortu získat dalších pět bodů za 11. místo, Roman Staněk již v závodech ADAC Formule 4 české fanoušky tolik nepotěšil.

Po 4. místě v sobotním úvodním klání měl pilot stáje US Racing-CHRS dobře nakročeno k dalšímu umístění na bodech i ve druhé víkendové jízdě, do které vystartoval ze 7. pozice.

Svou startovní příčku udržel 15letý závodník i v úvodních metrech a mimo jiné i díky výjezdu safety caru, který se na trati objevil po odstoupení Staňkova týmového kolegy Arthura Leclerca hne v 1. kole, také v dalších sedmi minutách.

Pak ale Romanovy naděje na body výrazně utrpěly. Ukázalo se totiž, že český závodník odstartoval do závodu předčasně a od sportovních komisařů vyfasoval penalizaci průjezdu boxy, která jej odsunula až na poslední 18. místo.

Z úplného chvostu se Roman ve zbývajícím průběhu závodu dokázal odpoutat, když mu mimo jiné pomohly i hodiny Dennise Haugera při souboji o druhé místo s Gianlucou Petecofem. Na body to ale bohužel nestačilo a Staněk projel pod šachovnicovým praporkem pouze jako 14.

Vzhledem ke skutečnosti, že je startovní rošt pro třetí závod tvořen na základě výsledků druhého klání, nevypadaly Romanovy vyhlídky pro závěrečné klání zrovna dvakrát růžově.

Českému jezdci se ale dařilo probíjet polem a když se 23 minut před koncem vydal na trať po kolizi Joshuy Dürksena s Nicem Göhlerem zpomalovací vůz, patřila Staňkovi již 9. pozice.

Po restartu závodu se ale bohužel Roman propadl na 10. příčku, když jej překonal jeho týmový kolega Arthur Leclerc. I nadále měl ovšem ve svém držení jeden bod.

Nakonec ale přišel i o něj. Devět minut před vypršením časového limitu totiž před ním jedoucí Monačan zaútočil na 8. místo Ida Cohena. Jeho pokus ovšem skončil hodinami a Staněk byl při vyhýbání se Leclercově vozu nucen vycestovat mimo trať, kvůli čemuž se propadl až na 13. místo.

Bratr jezdce Ferrari ve Formuli 1 však nezkomplikoval život pouze českému jezdci, ale také Lászlu Tóthovi a to ještě mnohem více. Maďar totiž do Leclerca při jeho snaze zapojit se zpět do závodu naboural a to znamenalo nejen odstoupení pro oba účastníky incidentu, ale i druhý výjezd safety caru.

Poté, co zpomalovací vůz zajel zpět do boxů, již bylo v závodním režimu odjeto pouze jedno kolo. Během něj se ale Staněk přeci jen posunul o jednu příčku a cílem nakonec projel jako 12. Za svůj posun vděčil Idu Cohenovi, pro něhož Skončil závod v předposlední zatáčce po kontaktu s Lucasem Aleccem Royem.

Později se ale Staněk posunul ve výsledkové listině ještě o jednu pozici vpřed. Alecco Roy totiž za incident s Cohenem obdržel 30sekundovou penalizaci a Roman se tak nakonec umístil na první nebodované 11. příčce.

Zatímco ve druhé jízdě se radoval z vítězství Paul Aron před druhým Oliverem Rasmussenem a třetím Théem Pourchairem, v závěrečném klání zvítězil Sebastian Estner. Němce doplnili na stupních vítězů Alessandro Ghiretti (2.) s Grégoirem Saucym (3.).

Sezona pokračuje za týden podnikem na Nürburgringu.

kompletní výsledky druhého závodu

kompletní výsledky třetího závodu

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..