LOADING

Type to search

Staňkovou další zastávkou bude Nürburgring

Share

Roman Staněk si o víkendu připíše další start v ADAC Formule 4. Šampionát tentokrát zavítá na německý Nürburgring.

Týden po podniku na Zandvoortu čeká tento víkend letošní sezonu ADAC Formule 4 již páté klání. Startovní pole složené ze 17 závodníků včetně českého jezdce Romana Staňka se tentokrát vrátí zpět na německou půdu, kde se představí na Nürburgringu.

Během podniku v Nizozemsku se sice Romanovi podařilo v úvodním závodě skončit těsně pod stupni vítězů na 4. místě, ve zbylých dvou víkendových jízdách již ale bohužel vyšel bodově naprázdno a v průběžném pořadí se propadl na 8. příčku, kterou drží s 81 body.

V nováčkovském hodnocení se ale Staněk i nadále nachází na vedoucí pozici, kterou okupuje s celkovým získem 228 bodů. Pilota stáje US Racing-CHRS následují druhý Paul Aron (178 bodů) se třetím Nicem Göhlerem (148 bodů).

Roman věří, že ze zkušeností získaných minulý víkend v „zemi tulipánů“ bude během trojice jízd na Nürburgringu těžit: „Učím se během každého závodního víkendu a věřím, že mi zkušenosti získané na Zandvoortu pomohou na Nürburgringu,“ uvedl Staněk po skončení čtvrtého podniku.

V celkovém pořadí se na čele nachází týmový kolega 15letého závodníka Théo Pourchaire, který vede se 138 body. Druhá pozice patří dalšímu jezdci spojení US Racing-CHRS Arthuru Leclercovi (109 bodů) a na třetí příčce se nachází Dennis Hauger (93 bodů).

Kombinace US Racingu a Charouz Racing Systemu se může těšit z první příčky také v týmovém hodnocení (288 bodů). Druhý je Van Amersfoort Racing (253 bodů) a třetí Prema Powerteam (203 bodů).

kompletní průběžné pořadí

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..