LOADING

Type to search

Startovní listina pro sezónu FIA WEC 2019/20 čítá 33 vozů

Share

Kromě novinek o hypervozech byla zveřejněna také startovní listina pro šampionát FIA WEC 2019/20. Do nadcházející sezóny se přihlásilo celkem 33 vozů, jen o 3 méně než činí maximální hranice. Největší zastoupení má kategorie GTE Am.

Poslední sezóna vrcholné třídy LMP1 nabídne 8 prototypů. Nechybí samozřejmě stáj Toyota Gazoo Racing, která nasadí dva hybridní prototypy TS050 Hybrid. Zbylých šest prototypů je nehybridních. Dva z nich patří týmu Rebellion Racing (Rebellion R13 Gibson) a další dva pak SMP Racing (BR Engineering BR1 – AER).

Na startovní listinu se nakonec dostala také Ginetta se svými dvěma prototypy G90-LT-P1 – AER, a to v barvách týmu Team LNT. Naopak chybí stáj ByKolles, která omezí svůj program jen na pár vybraných závodů, a také tým DragonSpeed, který třídu LMP1 zcela opustil.

Celkem 8 prototypů je přihlášno do třídy LMP2. Většina týmů nasadí prototyp Oreca 07, konkrétně pak Racing Team Nederland, High Class Racing, Jackie Chan DC Racing, který tentokrát jede s jediným prototypem, JOTA Sport a Cool Racing.

Vůbec poprvé v rámci celé sezóny nastoupí ve WEC americká stáj United Autosports, která pojede s vozem Ligier JSP217. Francouzský tým Signatech Alpine Elf sází samozřejmě na Alpine A470, zatímco Cetilar Racing pojede s Dallarou P217. Všechny prototypy mají motory Gibson.

Velké zeštíhlení se dotklo kategorie GTE Pro, kde po odchodu Fordu a BMW bude závodit pouze 6 vozů. Značky Ferrari, Porsche a Aston Martin nasadí do šampionátu týmy po dvou vozech.

Nejvíce zastoupenou kategorií jsou naopak amatérské vozy GT, kde se sejde hned 11 vozů. Novým přírůstkem je britská stáj Red River Sport, která bude závodit s Ferrari 488 GTE EVO. S vozy Ferrari pojede také AF Corse, které nasadí hned vlastní dva týmy a také se bude podílet na chodu stáje MR Racing.

Vozy značky Porsche se rovněž těší velkému zájmu. Team Project 1 poprvé pojede s dvojicí vozů Porsche 911 RSR, zatímco pro Dempsey-Proton Racing je tým se dvěma vozy již tradiční záležitostí. Tradičním zákazníkém německé značky je také Gulf Racing.

Poslední dvě místa na roštu GTE Am zaberou vozy Aston Martin Vantage AMR, a to díky britským týmům TF Sport a Aston Martin Racing. Ve hře je údajně ještě rozšíření o dva vozy Ford GT, které chce do amatérské kategorie zařadit tým Multimatic.

WEC Entry List
Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..