LOADING

Type to search

Stevens míří do ELMS, s vozem LMP2 nastoupí i v Le Mans

redlczo 1 rokem ago
Share

Tým Panis-Barthez Competition potvrdil Willa Stevense pro letošní sezónu série ELMS a také pro start v závodě 24h v Le Mans. Usedne do vozu Ligier JS P217 Gibson kategorie LMP2, kde doplní posádku Timotha Bureta a Juliena Canala, loňského šampiona LMP2 ve FIA WEC.

Šestadvacetiletý Brit startoval v roce 2015 ve Formuli 1 s týmem Marussia. Následující sezónu se přesunul do FIA WEC, kde s týmy Manor a G-Drive měl poprvé možnost okusit prototyp P2. Tehdy si také odbyl svůj debut v Le Mans, kde skončil druhý ve své třídě.

V posledních dvou letech se pak Stevens zúčastnil několika závodů ELMS, ačkoliv se převážně věnoval svému angažmá u Belgian Audi Club Team WRT v rámci Blancpain GT Series Sprint Cup.

„Po odchodu z Formule 1 se mi vytrvalostní závody a prototypy jevily jako zajímavý nápad. V roce 2016 jsem si to poprvé vyzkoušel a hned při svém prvním Le Mans jsem dokončil na druhém místě ve své třídě,“ zavzpomínal Stevens.

„V loňském roce jsem se soustředil zejména na závodění s vozy GT, což mi pomohlo stát se mnohem ucelenějším jezdcem. Letos se ale těším na návrat do LMP2,“ dodal Brit.

Tým Panis-Barthez Competition čeká již třetí sezóna v ELMS. Jedním z vlastníků je Olivier Panis, vítěz Velké ceny Monaka Formule 1 z roku 1996. Druhým majitelem je pak Fabien Barthez, bývalý fotbalový brankář Francie či Manchester United. V posledních letech Barthez za svůj vlastní tým i závodil, letos zatím však usednout do kokpitu neplánuje.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *