LOADING

Type to search

Target Competiton pojede evropskou sérii TCR s vozy Hyundai

admin 12 měsíci ago
Share

Italský tým Target Competition ohlašuje svůj vstup do TCR Europe Series, do které nastoupí s vozy Hyundai i30 N TCR. Tým již dříve oznámil své starty s Lamborghini v Blancpain Endurance Series a dále pak i účast v TCR Italy.

Tým vyhrál v roce 2015 úvodní ročník šampionátu TCR International (Stefano Comini, Seat León). Se Seatem tým vstoupil i v roce 2016 do TCR Germany. Poměrně záhy však Seat vystřídala Honda Civic FK2 Type R TCR, se kterou si nakonec Josh File dojel až pro titul.

V roce 2017 nasazoval Target Competition v TCR Germany hned čtyři Hondy a čtyři Audi RS3 LMS, s nimž Files dokázal obhájit zisk titulu z předešlého roku.

Tím však mise italského týmu v TCR Germany končí a začíná tak nová kapitola s Hyundai a Reecem Barrem jako prvním potvrzeným jezdcem pro nové evropské mistrovství.

Na tomto týmu je jasně vidět jak brilantní a nadčasová byla myšlenka Marcella Lottiho, když začal vymýšlet specifikaci TCR. V současné době neexistuje na světě žádná jiná kategorie, která by nabízela tak široké spektrum seriálů pro jednu specifikaci závodního vozu.

“Za dva roky v TCR Germany jsme velice vděční. Rozhodnutí o změně seriálů nepřišlo od nás, ale přímo od samotných jezdců. Jsem rád, že mohu na palubě přivítat Reece Barra jako nového člena našeho týmu. Partnerství s Hyundai se započalo loni na podzim v Adrii při finále TCR Europe Trophy. Výkon auta byl doslova ohromující a my jsme přesvědčeni, že s tímto vozem získáváme velice konkurenceschopné závodní auto,” říká jeden z majitelů týmu Andreas Gummrer.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *