LOADING

Type to search

Tags:

TCR Korea odhaluje provizorní kalendář a Yokohama podepsala tříletou smlouvu

admin 12 měsíci ago
Share

Promotér nově vzniklého seriálu TCR Korea odhalil podobu provizorního kalendáře pro sezónu 2018.

Série odstartuje v závěru srpna společně s TCR Asia na Korea International Circuit. Dále bude následovat zářijový podnik na Inje Speedium a poslední dvě závodní jízdy se uskuteční opět na Korea International Circuit.

“Každý podnik bude mít dva závody v nichž očekáváme více než dvacet jezdců. Věříme, že značky jako Hyundai, Audi, Volkswagen, Honda a Seat jsou dobrým příslibem pro budoucnost korejského motorsportu a že se naši příznivci dočkají celé řady atraktivních soubojů. Kalendář pro letošní rok jsme připravovali s ohledem na společné starty s TCR Asia, což byl jeden z hlavních požadavků od jezdců, jenž projevili zájem o start v našem národním mistrovství,” říká CEO společnosti KMB pan Honsik Jeon.

2018 TCR Korea:

25-26. srpen – Korea International Circuit
15-16. září – Inje Speedium
3-4. listopad – Korea International Circuit

Yokohama podepsala tříletou smlouvu pro TCR Europe a TCR Benelux

Yokohama je již řadu let předním dodavatelem pneumatik pro celou řádu seriálů cestovních vozů, mezi nimiž v minulosti nescházelo ani WTCC či ETCC.

Již v roce 2017 dodával tento japonský výrobce pneumatiky pro TCR Portugal, TCR Russia a finálový podnik TCR Europe Trophy. Oznámení o dodávkách “černého závodního zlata” pro TCR Benelux a nově vzniklý seriál TCR Europe tak nikoho moc nepřekvapí (stejně jako skutečnost, že Yokohama bude se společností Panta – dodavatel benzínu, pokračovat i ve WTCR).

Jedním z důvodů pro tuto volbu byla také skutečnost, že kalendáře těchto seriálů mají hned pět společných podniků, což řeší nejeden logistický problém.

“Z možnosti dodávat pneumatiky pro tyto dvě evropské série máme pochopitelně velkou radost. Čeká nás celá řada závodu na skvělých evropských tratích a my jsme rádi, že můžeme jezdcům nabídnout naše letité zkušenosti a zázemí. Naším cílem je i nadále nabízet jezdcům tu nejvyšší kvalitu s ohledem na maximum bezpečí,” říká Thomas Witt, šéf sekce motorsportu společnosti Yokohama Europe GmbH.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *