LOADING

Type to search

TCR prochází testem nových vozů ke stanovení BoP

richard 11 měsíci ago
Share

Vozy kategorie TCR specifikace 2018 prochází ve Valencii důležitým testem ke stanovení Balance of Performance. Na okruhu Ricarda Torma se v průběhu dnešního a zítřejšího dne přerozdělí váha a výkon účastníkům pro všechny světové série, včetně té nejprestižnější, WTCR.

Do Španělska se sjelo 11 značek, které měly s vybranými jezdci nejprve provést základní nastavení při stanovené váze 1265 kg včetně závodníka. Oficiálními piloty pro samotné testy BoP byli jmenováni Gianni Morbidelli a Daniel Lloyd.

Během prvního dne probíhaly zkušební jízdy, měření polohy těžiště a testy motoru na dynamometru.

Již nyní však testování zaznamenalo první velký šrám v podobě havárie jednoho z oficiálních pilotů, Gianniho Morbidelliho, který boural za volantem Renaultu Mégane TCR. Stalo se tak ve vysoké rychlosti v první zatáčce následkem prasklého brzdového disku. Italský jezdec byl pouze s oděrkami na pravé noze převezen do zdravotního centra, vůz je však výrazně poškozený.

Níže se můžete podívat na galerii připravovaných vozů TCR pro nadcházející ročník 2018. Nechybí nejnovější Peugeot 308 a poslední model Hondy Civic Type-R. Honda však do Valencie k testům BoP přivezla i loňský typ civicu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *