LOADING

Type to search

TCR prochází testem nových vozů ke stanovení BoP

richard 7 měsíci ago
Share

Vozy kategorie TCR specifikace 2018 prochází ve Valencii důležitým testem ke stanovení Balance of Performance. Na okruhu Ricarda Torma se v průběhu dnešního a zítřejšího dne přerozdělí váha a výkon účastníkům pro všechny světové série, včetně té nejprestižnější, WTCR.

Do Španělska se sjelo 11 značek, které měly s vybranými jezdci nejprve provést základní nastavení při stanovené váze 1265 kg včetně závodníka. Oficiálními piloty pro samotné testy BoP byli jmenováni Gianni Morbidelli a Daniel Lloyd.

Během prvního dne probíhaly zkušební jízdy, měření polohy těžiště a testy motoru na dynamometru.

Již nyní však testování zaznamenalo první velký šrám v podobě havárie jednoho z oficiálních pilotů, Gianniho Morbidelliho, který boural za volantem Renaultu Mégane TCR. Stalo se tak ve vysoké rychlosti v první zatáčce následkem prasklého brzdového disku. Italský jezdec byl pouze s oděrkami na pravé noze převezen do zdravotního centra, vůz je však výrazně poškozený.

Níže se můžete podívat na galerii připravovaných vozů TCR pro nadcházející ročník 2018. Nechybí nejnovější Peugeot 308 a poslední model Hondy Civic Type-R. Honda však do Valencie k testům BoP přivezla i loňský typ civicu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *