LOADING

Type to search

Team WRT mění vozový park, ve WTCR pojede se Sheddenem a Vernayem

richard 1 rokem ago
Share

Úspěšná belgická stáj WRT se připravuje na nadcházející ročník seriálu World Touring Car Cup s novými vozy a obměněnou jezdeckou sestavou. Tým přechází od Volkswagenu Golf GTI TCR k Audi RS 3 LMS TCR a mezi piloty bude mít loňského vítěze TCR International Series a trojnásobného mistra britského šampionátu cestovních vozů.

Team WRT má v kategorii TCR na co navazovat, v nejprestižnějším mezinárodním seriálu se při své premiéře v sezoně 2016 jako technický partner stáje Leopard Racing dočkal titulu mezi jezdci, který vyjel Stefano Comini. Loni získal v TCR International Series celkový triumf zase Jean-Karl Vernay.

Výše zmíněný Francouz pokračuje v barvách belgické sestavy i nadále. Vernayovým kolegou bude trojnásobný šampión BTCC Gordon Shedden. 38letý Skot působil posledních 8 sezon v řadě v britském mistrovství ve službách týmu Dynamics (Yuasa Racing) a za volantem Hondy Civic dosáhl na tituly v letech 2012, 2015 a 2016. Z BTCC odchází Shedden po 12 sezonách a pro mnohé příznivce byl jeho odchod z britského seriálu i od značky Honda velkým překvapením.

Stáj WRT s přechodem do WTCR přezbrojila na vozy Audi RS 3 LMS. Jean-Karl Vernay a Gordon Shedden byli jmenováni značkovými jezdci Audi Sport.

„Těšíme se na silnou konkurenci v nové atraktivní sérii, která zlákala velké množství automobilek. Náš tým a piloti mají mnoho zkušeností se závody cestovních vozů a proto věříme, že se popereme o titul mezi týmy a mezi jezdci,“ řekl webu tourincartimes.com šéf Audi Sport Chris Reinke.

1 Comments

  1. Josefus 16.2.2018

    Je z čeho vybírat. Těch aut ve VRTC je tolik, že výměna či obnova vozového parku vždy proběhne bez jakýchkoliv problémů. Těch aut je tolik, že by si FIA mohla dovolit vypsat dokonce i nějakou „druhou“ WRTC- ligu s celosvětovou působností. O tak velké pestrosti značek a typů se jiným sériím (obzvláště DTM) může jen zdát.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *