LOADING

Type to search

Techeetah a DS Performance oficiálně spojují síly

dusanczo 8 měsíci ago
Share

Techeetah a výrobce pohonných jednotek DS Performance oficiálně potvrdily, že se od nadcházející páté sezony stanou partnery. Čínská stáj se tak stane novým továrním týmem Francouzů. V této roli nahradí Virgin.

Techeetah a DS Perfomance oficiálně potvrdily, že počínaje sezonou 2018/2019 spojí své síly a uzavřou partnerství. O spojení francouzského výrobce pohonných jednotek a čínské stáje, jenž si v nedavno skončené čtvrté sezoně zásluhou Jeana-Erica Vergneho připsala jezdecký titul, se ve světě Formule E šuškalo již delší dobu. Vznik této aliance nabral reálné kontury zejména v červnu, kdy pro DS Perfomance testoval na španělském okruhu Calafat vůz nové generace nejen Jean-Eric Vergne, ale také druhý pilot Techeetahu André Lotterer.

„V této sezoně jsme na trati měli s DS několik skvělých bitev a nemůžeme se dočkat, až dojde ke spojení bohatých zkušeností a odbornosti pravděpodobně dvou nejlepších týmů v paddocku, stejně tak na to, že se Techeetah poprvé stane továrním týmem. Také bych chtěl poděkovat Renaultu za poslední dva roky. Dodali nám neuvěřitelně spolehlivou pohonnou jednotku, což vyústilo v to, že náš jezdec Jean-Eric Vergne vyhrál jezdecký titul a stáj téměř zvítězila v šampionátu týmů, když chyběly jen dva body,“ vyjádřil díky bývalému dodavateli pohonných jednotek prezident Techeetahu Edmund Chu.

Chu také nezapomněl vyzdvihnout výkon stáje ve čtvrtém ročníku. „Byl to neuvěřitelný výkon celého týmu. Byli jsme malý zákaznický tým, co mohl vyzvat giganty, týmy, kde je možné cokoli.“ To je duch, který si vezmeme do našeho nového partnerství s DS a těšíme se na společné konkurenceschopné období,“ dále uvedl prezident čínského týmu.

Slova ředitele DS Performance Xaviera Mestelana Pinona zněla takto: „Naše účast ve Formuli E je nedílnou součástí závazku DS Automobiles ohledně elektrifikace naší modelové řady. Vývoj DS E-TENSE FE 19 začal před několika měsíci s cílem být v úvodním závodě sezony 2018/2019 na pódiu na nejvyšším stupni. Techeetah prokázal v minulé sezoně výjimečné schopnosti a znalosti v elektrickém závodění a těšíme se na spojení našich znalostí, abychom mohli vytvořit mistrovský tým. Jsem přesvědčen, že se budeme dokonale doplňovat, řekl Pinon.

Techeetah nahradí v pozici továrního týmu DS Performance britskou stáj Virgin, jejíž jezdec Sam Bird byl shodou okolností v ročníku 2017/2018 jedním z největších konkurentů Jeana-Erica Vergneho a ještě do předposledního závodu sezony mohl snít sen o titulu. Tým miliardáře Richarda Bransona by se měl v páté sezoně stát zákazníkem Audi. Dohoda mezi německou automobilkou a Virginem by údajně měla být brzy oznámena.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *