LOADING

Type to search

Těžký víkend I.S.R. Racingu na Sachsenringu v rámci ADAC GT Masters

admin 10 měsíci ago
Share

I.S.R. Racing odjíždí z předposledního podniku ADAC GT Masters 2018 na Sachsenringu s výsledky, které zaostaly za očekáváním.

Po povedených a stále se lepšících výsledcích v první kompletní sezóně v nabité německé sérii GT vozů odjížděl český tým na okruh nedaleko Drážďan s cílem navázat a pokračovat v pozitivních výkonech Audi R8 LMS #33 s posádkou Filip Salaquarda (CZE) a Fran Stippler (GER).

I.S.R. Racing vykročil pravou nohou, když během pátečních volných tréninků se jezdcům podařilo najít nastavení vyhovující jejich jízdnímu stylu na krátkém, ale technické okruhu s délkou 3645 metrů. Ve velice vyrovnané první kvalifikaci Filip Salaquarda zajel čas 1:19,627, který přestože byl jen o 0,7 sekundy pomalejší než nejrychlejší čas, stačil až na 20. místo.

První závod pro I.S.R. Racing skončil příliš brzy, když byl Filip Salaquarda nucen odstoupit v úvodních fázích závodu kvůli defektu zapříčiněným kontaktem s Lamborghini Huracan #82 s Rolfem Ineichenem za volantem.

O to větší byla touha po dobrém výsledku v neděli. Frank Stippler v kvalifikaci opět ukázal svou rychlost, zajel čas 1:18,835 a kvalifikoval tak Audi #33 na 10. místě.

Po startu z páté řady se Frank v úvodních metrech závodu šikovně vyhnul všem skrumážím, které hned v prvním kole přinesly zastavení závodu. Později ale dostal pětisekundovou penalizaci za špatnou pozici na startovním roštu. Vyjetí safety caru ve chvíli, kdy bylo Audi I.S.R. Racingu v boxech, zhatilo naděje na záchranu dobrého výsledku a Filip dovezl vůz do cíle na 20. místě.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu)

„Nebyl to víkend, jaký jsme očekávali, hodně událostí se obrátilo proti nám a nedovolily Filipovi a Frankovi ukázat jejich skutečný potenciál. Papírově jsme měli na to, abychom si zlepšili chuť ve druhém závodě, ale množství událostí v tomto rušném závodě nám znemožnilo jakékoli získání ztracených pozic a výsledek je za očekáváním. Budeme se snažit nechat tento závod za sebou a soustředit se na závěrečný podnik na Hockenheimu, kde bychom rádi sezónu uzavřeli dobrým výsledkem.“

I.S.R. Racing se na trati opět představí 21.-23. září v rámci posledního podniku ADAC GT Masters 2018 na Hockenheimringu (GER

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *