LOADING

Type to search

Tags: ,

TF Sport vstupuje do WEC, pojede v kategorii GTE-Am

redlczo 1 rokem ago
Share

První oznámení letošního roku přichází od TF Sport. Britský tým hodlá opustit ELMS, kde loni skončil na druhém místě, a představit se v super sezóně šampionátu FIA WEC. Konkrétně pak v kategorii GTE-Am, kde bude i nadále závodit s vozy Aston Martin Vantage GTE.

Pro TF Sport, který se rovněž účastní britského GT šampionátu, to bude velký krok vpřed. Ředitel týmu Tom Ferrari si náročnost takového programu uvědomuje, ale ve svůj tým věří.

„Je to velká čest, že se zúčastníme WEC. Zatím jde o náš vůbec nejrozsáhlejší program, ale to celé jen podtrhuje sílu našeho týmu, a to v každém ohledu. V posledních dvou letech se nám hodně dařilo v náročných šampionátech jako Blancpain a ELMS a cítíme se připraveni,“ zhodnotil.

Za volantem zůstanou Salih Yoluc i Euan Hankey. Původně třetí pilot Nicki Thiim však údajně zůstane v továrním týmu Aston Martin a zaměří se spíše na kategorii GTE-Pro. Jeho náhradou v barvách TF Sport se stane Charlie Eastwood.

Eastwood, pocházející ze severního Irska, má za sebou zkušenosti v britském Porsche Carrera Cupu, ve kterém dokonce i zvítězil. Kromě toho se dříve představil i v britské Formuli 4 či Formuli Renault 2.0.

Tento krok na vrchol kategorie GT bude velkou výzvou, ale s naším jezdeckým složením si myslím, že budeme rychlí. I přes mé vítězství v Carrera Cupu jsem zůstal stříbrným jezdcem, takže být v posádce se Salihem a Euanem je ideální,“ řekl Eastwood.

„Před nějakými pěti týdny jsem se poprvé potkal s Tomem a týmem. To vlastně odstartovalo naše jednání a v pátek před Vánoci pak bylo hotovo. Bylo skvělé vědět, co budu letos dělat, už takhle brzo. S Tomem a mými kolegy se už nemůžeme dočkat!“

„Samozřejmě nás také čeká spoustu neznámých, ale těšíme se na tu výzvu. Silverstone a Le Mans už znám a plánujeme dobrý testovací program. Celý tým chce uspět. Nemůžu se dočkat, až to začne,“ uzavřel Eastwood.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *