LOADING

Type to search

Timo Scheider nastoupí ve zbytku sezony WTCR za Münnich Motorsport

dusanczo 7 měsíci ago
Share

Timo Scheider absolvuje zbývající čtyři podniky letošní sezony WTCR. Dvojnásobný šampion DTM v nich bude hájit barvy stáje Münnich Motorsport, kde nahradí Jamese Thompsona.

Timo Scheider se na konci září vrátí na čínském okruhu Nigbo na scénu závodů cestovních vozů. Německý závodník nastoupí v rámci podniku WTCR v barvách stáje Münnich Motorsport, kde nahradí Jamese Thompsona. Ve třetím voze stáje Reného Münnicha se ovšem šampion DTM z let 2008 a 2009 nepředstaví pouze v Nigbo, ale také v další trojici podniků letošní sezony ve Wuhanu, Suzuce a Macau.

„Bude pro mě těžkou výzvou připojit se k šampionátu uprostřed sezony a bez žádných zkušeností. Ale vzhledem k tomu, že mám rád nové výzvy, dám do toho všechno a budu to dělat tak dobře, jak nejlépe umím. Bohužel nemám zkušenosti s žádnou z tratí, ale budu podporovat můj tým, bavit se, získám svoji první zkušenost ve voze s pohonem předních kol a nakonec absolvuji také debut v Macau,“ řekl Scheider.

Manažer týmu Dominik Greiner okomentoval Scheiderovo angažmá takto: „Pro poslední čtyři kola šampionátu jsme přivedli Tima do našeho týmu, jelikož věříme, že bude skutečnou posilou pro náš boj o titul. S cestovními vozy má ohromné zkušenosti. Jeho hlavní pozornost směřuje k finále sezony v Macau, takže nadcházející tři podniky v Číně a Japonsku budou více o přípravě, jelikož předtím nebude vůz testovat, neboť jsou již na cestě do Nigbo do Číny.“

Naposledy si Timo Scheider zazávodil s cestovním vozem roku 2016, kdy absolvoval svoji poslední sezonu v DTM. Z německého šampionátu zamířil roku 2017 na plný úvazek do světového šampionátu v rallycrossu, kde obsadil celkové desáté místo. V letošní sezoně se Scheider znovu zaměřuje více na okruhové závodění a můžeme jej vídat v ADAC GT Masters. Na světový rallycross ale nezanevřel ani v tomto roce, když si dosud připsal dva starty ve Švédsku a Francii právě s týmem Münnich Motorsport. Jeho letošní rallycrossový program ale ještě u konce není, neboť se ve WRX představí znovu tento víkend v Lotyšsku.

1 Comments

  1. Josefus 15.9.2018

    Sezónu DTM. která se skládá z pouhých 10 závodních víkendů lze chápat jako vedlejšák, při kterém zbude čas i na jiné sportovní aktivity.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *