LOADING

Type to search

Tincknell i Priaulx věří, že Ford může letos získat titul

redlczo 11 měsíci ago
Share

Posádka vozu Ford GT číslo 67 věří, že může americký vůz v nadcházející super sezóně FIA WEC bojovat o titul v GTE Pro. Podle Harryho Tincknella i Andyho Priaulxe zmizely z nového kalendáře tratě, které odhalovaly slabé stránky jejich vozu.

V nadcházející super sezóně 2018/19 se odjede osm závodů. Z kalendáře oproti loňskému roku vypadly Nürburgring, Mexico City, Austin či Bahrajn. Právě tyto tratě dělaly Fordu potíže a Tincknell i Priaulx věří, že letos by to nemuselo být jen třetí místo, ale rovnou i celkové vítězství.

„Zbavili jsme se tratí, na kterých se nám nedaří. Takové ty tratě se spoustou pomalých zatáček, kde je hodně akceleračních zón. Kvůli BoP (vyvážení výkonnostních rozdílů) náš vůz na těchto místech trpěl,“ řekl Tincknell, kterého v posádce s Priaulxem při Le Mans doplní také Tony Kanaan.

„Jinak jsme na většině ostatních tratích vyhráli. Zvládli jsme to na Silverstonu, v Le Mans, ve Fuji i v Šanghaji. Tak doufám, že nám budou ty tratě sedět i letos. Je to naše zatím největší šance vyhrát. Navíc nemáme nové auto, ani žádné novinky, všechno je tedy řádně otestované,“ dodal.

„Tratě v této super sezóně budou rozhodně sedět našemu autu víc. Zbavili jsme se Bahrajnu a dalších náročných okruhů, kde jsou pomalé zatáčky. Potřebujeme tempo, aby vůz jel, rychlé pasáže a nic, kde jsou potřeba nízké otáčky motoru,“ přidal se Priaulx.

„Auto je stavěné pro Le Mans, má delší rozvor. To nikdy nebude fungovat v šikanách a při nízké rychlosti. Má ale dobrý balanc ve vysoké rychlosti a skvělou aerodynamiku. Dlouhé a rychlé okruhy nám proto sedí,“ dodal.

Tincknell, který kromě WEC ještě závodí s německým týmem Mazda Team Joest v zámořské sérii IMSA, věří, že Ford Chip Ganassi Team může porazit všechny své soupeře, tedy Porsche, Ferrari, Aston Martin, a i nováčka v podobě BMW. Ford čeká letos již třetí sezóna od návratu do WEC.

„Andy a já jsme si vybudovali úspěšné partnerství založené na kombinaci mládí a zkušeností. Výsledky z posledních dvou let hovoří za vše a bylo by skvělé, kdyby to mohlo pokračovat. Věřím, že já i Andy jsme motivováni víc než kdy předtím. Tento vůz si zaslouží vyhrát mistrovství světa,“ řekl šestadvacetiletý Tincknell.

Trojnásobný šampion WTCC Priaulx je rovněž připraven zabojovat: „Rozhodně bych chtěl svůj čtvrtý titul mistra světa a nepochybuji, že Harry chce svůj první! Je to v našich silách, jen musíme zvládnout i konec sezóny. U Ferrari byli loni na konci roku velice silní. V Bahrajnu jeli úplně jinou ligu.“

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *