Type to search

Tom Beckhäuser rozšířil v Buriramu své bodové konto v Asijské F3

dusanczo 2 týdny ago
Share

Tomu Beckhäuserovi se podařilo během druhého podniku letošní Asijské F3 v Buriramu získat celkem 10 bodů, když ve druhém závodě obsadil 7. místo a v závěrečné jízdě skončil na 8. příčce.

Petr Ptáček nebyl během uplynulého víkendu jediným českým „želízkem v ohni“ na scéně formulových závodů. Vedle pilota Eurocupu Formule Renault totiž mohli fanoušci držet palce také Tomu Beckhäuserovi, kterého v dalekém thajském Buriramu čekal druhý podnik letošní sezony Asijské F3.

Na okruh Chang dorazil pilot stáje BlackArts Racing jakožto 11. muž průběžného pořadí, na kterém se nacházel se ziskem dvou bodů. Ty se mu podařilo vybojovat minulý měsíc během svého premiérového představení v šampionátu na okruhu v Sepangu, když obsadil ve druhém závodě víkendu 9. příčku.

první závod

Do sobotního úvodního klání víkendu vyrážel český závodník ze slibného 6. místa, které si vyjel v první kvalifikaci. Po startu se navíc Beckhäuserovi podařilo vyskočit ještě o příčku vyše a figuroval tak na 5. příčce.

Nadějně rozjetý závod se ale 20letému jezdci nakonec do zdárného konce dotáhnout nepovedlo. Ve 2. kole se totiž Beckhäuser propadl na 7. pozici, když se přes něj přehnali Ayrton Simmons s Danielem Caem a pražský rodák se posléze ve snaze získat ztracená místa roztočil. Tato chyba stála českého závodníka dalších pět příček, když se propadl až na 12. pozici.

V dalším průběhu závodu se pak Tom dokázal posunout před svého týmového kolegu Thomase Luediho na 11. místo. O to ovšem později znovu přišel, když si Hongkongčan vzal svou pozici zpět.

Beckhäuserova parťáka ale v závěru potkaly potíže a Čechovi tak přeci jen bylo umožněno protnout cílovou pásku jako 11. Na jeho nulovém bodovém zisku ale tato skutečnost nic nezměnila.

druhý závod

Zatímco v úvodní jízdě se Beckhäuserovi na bodované příčky dosáhnout nepodařilo, po druhém závodě již měl český jezdec více důvodů k úsměvu.

Na základě nejrychlejších časů z prvního závodu se Tom na startovním roštu postavil na 7. místo, na kterém se udržel i v úvodních kolech závodu.

Zhruba 17 a půl minuty před cílem si ovšem o jednu příčku polepšil, když vytěžil ze smůly svého týmového kolegy Brendona Leitche. Novozélanďan totiž havaroval a jeho účinkování ve druhém závodě skončilo.

Šesté místo dokázal následně Beckhäuser udržet až do cíle, i přesto se ale na této pozici v konečné výsledkové listině neumístil. Po závodě byl totiž penalizován deseti sekundami za překračování traťových limitů, což jej odsunulo zpátky na jeho 7. příčku. I přesto se ale mohl radovat z šestibodového přídělu.

třetí závod

Bodovaným výsledkem skončil pro jezdce týmu BlackArts také závěrečný thajský závod. Vstup do třetí jízdy víkendu se mu ale zrovna dvakrát nepovedl, když se po startu z 10. místa propadl v prvním kole až za brány bodované desítky na 11. pozici.

Na nebodovaných příčkách ale nesetrval dlouho, když brzy získal 10. pozici zpět a v závěru se mu pak navíc podařilo získat ještě další dvě místa, když se nejdříve zhruba pět minut před cílem posunul před Tommyho Smithe a v předposledním kole pak pokořil také Ju Kanamarua.

Závod tedy český závodník nakonec dokončil jako 8. a připsal si tak druhé víkendové umístění na bodech, kterých v Thajsku nasbíral dohromady 10.

Stejně jako v Sepangu i druhému podniku sezony dominovalo duo stáje Hitech Grand Prix Ukjo Sasahara a Jack Doohan, které i tentokrát ve všech třech jízdách dosáhlo na dvojité vítězství. Zatímco v prvním a třetím závodě se radoval Japonec, ve druhém klání byl úspěšnější syn motocyklové legendy.

V úvodních dvou bitvách doplnil dvojici na pódiu Daniel Cao a ve třetím závodě pak ukořistil bronz Brendon Leitch.

V šampionátu vede se 136 body Sasahara před druhým Doohanem (122 bodů) a třetím Caem. Tom Beckhäuser stále zůstává na 11. místě a to s celkovým počtem 12 bodů.

Třetí podnik sezony se bude konat 22.-23. června v japonské Suzuce.