LOADING

Type to search

Tovární tým KTM True Racing slaví dvojí pódium v závodě 24h Barcelona

milan 7 měsíci ago
Share

V závodě 24h Barcelona (8.-9.9.2018), který spadá do seriálu závodů 24h Series, potvrdil tým True Racing přednosti vozů KTM X-BOW GT4. Posádka ve složení Reini Kofler, Laura Kraihamer, Naomi Schiff, Eike Angermayr a Klaus Angerhofer si dojela pro deváté místo absolutně v téměř padesáti členném startovním poli.

Černo-oranžový speciál dokončil závod ve třídě SPX na druhém místě, když až do konce bojovala posádka o první pozici s dnes nejrychlejším pohárovým vozem planety Lamborghini Huracán Super Trofeo. Bez zajímavosti není ani fakt, že oba vozy týmu True Racing byly nejrychlejší mezi speciály GT4.

Tým RTR Projects, jenž je oficiálním týmem KTM českého zastoupení rakouské značky, má se závody 24h Series bohaté zkušenosti. “Tým True Racing zužitkoval veškeré zkušenosti, které v rámci vývoje speciálu X-BOW GT4 společně sbíráme. Při našem posledním závodě ve Spa-Francorchamps jsme bojovali proti továrním mercedesům o celkové prvenství. Jsem rád, že se potvrdilo, že jdeme správnou cestou. Přednosti tohoto vozu jsou především v zacházení a šetření jednotlivých komponentů. Pneumatiky, brzdy i palivo dokážeme využít efektivním způsobem, což nám dává velkou volnost při vytváření strategie a pak můžeme bojovat i s daleko silnějšími vozy. Za tímto faktem stojí především nízká váha vozu a pak také perfektní aerodynamika, která prošla v letošním roce menšími změnami,” dodává k úspěchu továrního týmu majitel české stáje Tomáš Miniberger.

Druhá posádka ve složení Hubert Trunkenpolz, Sehdi Sarmini, Gerald Kiska a Artur Chwist si dojela pro absolutní třináctou pozici a třetí v kategorii SPX. Jezdecké kvarteto pak skončilo druhé mezi vozy kategorie GT4 a jen podtrhlo výkon celého týmu při tak náročném závodě.

Dalším podnikem 24h Series bude 12. a 13. října závod 12h Spa-Francorchamps.

Foto: Joel Kernasenko

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *