LOADING

Type to search

Toyota se proti diskvalifikaci z 6h Silverstone neodvolá

redlczo 8 měsíci ago
Share

Japonská stáj se rozhodla neodvolat proti rozhodnutí FIA diskvalifikovat prototypy Toyota TS050 Hybrid z třetího podniku super sezóny FIA WEC 2018/19. Komisaři se pro tento krok rozhodli kvůli neregulérní dřevěné desce na podlaze obou vozů a Toyota tak ve Velké Británii přišla o perfektní výsledek 1-2.

K situaci se vyjádřil sám prezident japonské automobilky Akio Toyoda, který poděkoval celému týmu za maximální nasazení a omluvil se šestici jezdců, že nedodali vítězný vůz, ačkoliv oni udělali odvedli fantastickou práci a zasloužili by si ho.

Tým Toyota Gazoo Racing se již plně soustředí na nadcházející závod, který odjede v domácím prostředí – na japonském okruhu Fuji, a to v polovině října.

Poprvé od Spa 2012 zvítězila v celkové klasifikaci posádka nehybridního vozu a vůbec poprvé v moderní historii WEC oslavil zisk nejcennější trofeje privátní tým. Díky diskvalifikaci se totiž na první místo posunul Rebellion Racing, konkrétně vůz číslo 3 řízený Thomasem Laurentem, Mathiasem Bechem a Gustavem Menezesem.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *