LOADING

Type to search

Trident sehnal náhradu za Santina Ferrucciho

janczo 8 měsíci ago
Share

Od podniku F2 na britském Silverstonu sice uběhly již dva týdny, ovšem Ferrucciho nevhodné chování stále visí ve vzduchu. Pojďme si ho ve zkratce připomenout.

Dva závody a dvě vytlačení Arjuna Mainiho mimo trať, navíc kolize po dojetí do cíle druhého závodu. Ještě předtím ale při předstartovní proceduře nepoužil rukavice, což je hrubé porušení pravidel, místo toho si s někým telefonoval. Celkově za tyto dva incidenty dostal pokutu 66 tisíc euro, a když se k tomu přidaly ty kolize s týmovým kolegou byla z toho ještě stopka na další dva podniky F2 na maďarském Hungaroringu a belgickém Spa. A aby toho nebylo málo, jeho dnes již bývalý tým Trident na něj práskl, že jim neplatil (respektive jeho sponzor neplatil). Američan to odůvodňoval tak, že jeho sponzor má finanční problémy, ovšem někde ale sehnal prostředky na to, aby se mladý Američan mohl zúčastnit dvou závodů IndyCar v Detroitu, což tým hodně rozzlobilo a Ferrucciho vyhodil. Jak to bude s Ferruccim dále, to nikdo neví. Každopádně, kdo ho u italského týmu nahradí už je nyní jasné.

 

Santino Ferrucci na britském Silverstonu odjel svůj poslední podnik za italský tým Trident

Trident působí nejen v F2 ale také v seriálu GP3, kde pro něj jezdí Pedro Piquet, Giuliano Alesi a Ryan Tveter a do britského Silverstonu také Alessio Lorandi, který byl povýšen na Ferrucciho místo. V seriálu GP3 ho u Tridentu nahradí David Beckmann, který původně závodil z tým Jenzer Motorsport kam nově přišel Němec Jannes Fittje, který působil v evropské Formuli Open. Vloni v tomto šampionátu obsadil celkové páté místo, ovšem letos se mu tolik nedařilo. Nyní má šanci na restart. Více informací o změnách v seriálu GP3 a vyjádření samotných jezdců najdete zde.

„Jsem nesmírně šťastný a extrémně motivovaný,“ řekl Lorandi na své nové angažmá.

„Budu se muset rychle adaptovat na toto auto a budu se toho muset hodně naučit.“

„S týmem pracujeme velmi tvrdě, abych byl plně připravený na maďarský Hungaroring. Jsem opravdu nadšený z této nové výzvy.“

Šéf týmu Giacomo Ricci k tomu ještě dodal: „Jeho zkušenosti a jezdecký styl na nás udělali pěkný dojem a věříme, že je připraven udělat další krok.“

„Alessio od nás dostane maximální podporu, aby co nejrychleji odhalil všechny tajemství této série.“

Alessio Lorandi a Arjun Maini už jednou týmoví kolegové byli, a to konkrétně v evropské F3 v roce 2015 u týmu Van Amersfoort Racing. Tým tak očekává, že spolu budou vycházet.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *