LOADING

Type to search

TRS v Manfeildu: Petr Ptáček cíl prvního závodu nespatřil

Share

Závěrečný podnik letošní sezony Toyota Racing Series v Manfeildu nezačal pro Petra Ptáčka zdárně, když šachovnicový praporek prvního závodu po kolizi se soupeřem nespatřil.

Do úvodní jízdy závěrečného podniku letošního ročníku Toyota Racing Series v Manfeildu vyrazil Petr Ptáček ze 12. příčky, kterou si zajistil v sobotním kvalifikačním klání. Krátce po startu ovšem potkal českého závodníka pád až na poslední 17. místo, když nevstoupil do závodu „pravou nohou“ a ocitl se v první zatáčce mimo trať.

Po chybě v úvodních momentech jízdy se ovšem pilot týmu Giles Motorsport dokázal v dalším průběhu závodu probíjet kupředu a podařilo se mu vystoupat dokonce až na 10. místo.

V poslední zatáčce 10. okruhu ovšem postup pražského rodáka startovním polem skončil, když se po kolizi s Kazutem Kotakou, který se roztočil při souboji s osmým Petru Florescuem, ocitl v „kačírku“. Pro českého závodníka i pro Kotaku znamenal tento incident, po kterém došlo k vyvěšení červených vlajek, v závodě konečnou.

Pro vítězství si dojel stylem start-cíl Marcus Armstrong následovaný svým největším soupeřem v boji o titul Liamem Lawsonem a náskok svého rivala v čele šampionátu tak před posledními dvěma závody sezony snížil na pouhý jeden bod.

Společně s dvojicí „Kiwis“ vystoupil na stupně vítězů také třetí Lucas Auer. Rakušan ovšem po tomto závodě ztratil stejně jako Esteban Muth (6.) a Raoul Hyman (9.) i matematickou šanci na zisk titulu a boj o mistrovský primát tak bude probíhat již jen mezi Lawsonem a Armstrongem.

77letá legenda Kenny Smith proťala cílovou pásku na 13. místě.

V neděli čeká na jezdce druhá kvalifikace, druhý závod a závěrečné třetí klání, které se uskuteční jako Velká cena Nového Zélandu. Zatímco druhé kvalifikační klání (21:17 SEČ) a druhý závod (23:40 SEČ) se pro české fanoušky uskuteční již dnes, závěrečná jízda sezony pak odstartuje ve 3:02 SEČ.Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..