LOADING

Type to search

TRS v Manfeildu: Petr Ptáček obsadil v první kvalifikaci 12. místo

Share

Petr Ptáček si pro start prvního závodu závěrečného podniku letošní sezony Toyota Racing Series zajistil 12. příčku.

Na okruhu Manfeild nesoucím jméno po novozélandské závodnické legendě Chrisi Amonovi tento víkend vyvrcholí závěrečným podnikem letošní sezona Toyota Racing Series. Ani v závěrečném klání zimní série nebude pochopitelně chybět český závodník Petr Ptáček, který tak završí svou debutovou sezonu v šampionátu.

Víkend zahájil Petr slibně, když se v testovacích i tréninkových jízdách umístil s výjimkou prvního volného tréninku pokaždé mezi nejrychlejší desítkou. Nejvíce pak zazářil ve druhé čtvrteční testovací jízdě, když obsadil čtvrté místo.

V sobotní kvalifikaci pro úvodní jízdu víkendu však v nastoleném trendu pokračovat nedokázal a s časem 1:03,591 si pro start závodu vyjel 12. příčku.

Nejlépe se s první kvalifikační bitvou víkendu dokázal vypořádat Liam Lawson, který pokořil o dvě desetiny sekundy svého úhlavního soupeře v boji o mistrovský titul Marcuse Armstronga a vybojoval pole position. Kromě dvojice Novozélanďanů se v nejlepší trojici dokázal kvalifikovat také Callan Williams.

S matematickou šancí na zisk mistrovského titulu vstupují do závěrečného podniku sezony také Lucas Auer, Raoul Hyman a Esteban Muth. Zatímco Rakušan zajel v kvalifikaci čtvrtý čas, Esteban Muth obsadil šestí místo a Raoul Hyman se kvalifikoval jako 10.

Zajímavým zpestřením startovní listiny závěrečného podniku, jehož třetí závod se uskuteční jako další ročík Grand Prix Nového Zélandu, je 77letý Kenny Smith, který v minulosti tento závod třikrát ovládl a letos se jej zúčastní již po 48. V první kvalifikaci se umístil na předposledním 16. místě.

Úvodní závod víkendu startuje v sobotu ve 3:16 SEČ.Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..