LOADING

Type to search

TRS v Manfeildu: Petra Ptáčka neopustila smůla ani ve druhém závodě

Share

Ani druhý závod závěrečného podniku Toyota Racing Series v Manfeildu nevyšel Petru Ptáčkovi podle představ, když po kolizi se soupeřem proťal cílovou pásku jako 13.

Po odstoupení v prvním závodě musel Petr Ptáček vyrazit do druhé jízdy víkendu až z poslední 16. příčky. Z nesnadné výchozí pozice se ale Petr dokázal velice brzy posunout nahoru, když během prvních dvou okruhů vydělal 5 pozic a figuroval na 11. příčce. V krasojízdě pokračovalo české „želízko v ohni“ také ve třetím kole závodu, když v závěrečné zatáčce dokázal odvážným manévrem pokořit Kazuta Kotaku s Calanem Williamsem a povyskočil na devátou příčku. Další pozici vydělal jezdec Giles Motorsportu v kole čtvrtém, kdy havaroval z pole position startující Petru Florescu a Ptáček se tak posunul na osmé místo. Po Rumunově incidentu ovšem došlo k výjezdu safety caru a následně k vyvěšení červených vlajek.

Po restartu závodu si český závodník udržel osmou příčku a zdálo se, že by si mohl dojet pro umístění v elitní desítce. Šest kol před cílem ale opět zaúřadovala paní smůla, když na devátém místě jedoucí Calan Williams nezvládl v páté zatáčce útok na českého pilota a ten skončil po kontaktu v hodinách, které jej katapultovaly zpět na chvost pole.

Z poslední 15. příčky se pak Ptáček dokázal ještě v posledním kole okruhu posunout díky havárii mezi Devem Gorem a Jacksonem Wallsem o dvě pozice vpřed a pod šachovnicovým praporkem projel jen těsně za legendou Kennym Smithem na 13. pozici.

Ze svého premiérového vítězství v šampionátu se ve druhém závodě radoval Cameron Das. Spolu s Američanem se na pódium podívali také druhý Lucas Auer a třetí Esteban Muth.

Pozornost budili během závodu také aspiranti na zisk mistrovského titulu Liam Lawson a Marcus Armstrong. Novozélandská dvojice sice tentokrát do boje o vítězství nezasáhla, po celý závod ovšem figurovali oba piloti v těsné blízkosti a svedli mezi sebou několik těsných soubojů. Šťastnější byl po závodě nakonec lídr šampionátu Lawson, který obsadil pátou příčku. Marcus Armstrong projel cílem jako šestý, po závodě byl ovšem penalizován pěti sekundami, neboť se během závodu provinil při souboji s Calanem Williamsem, kterému podle sportovních komisařů neponechal na levé straně dostatek prostoru. Tento trest odsunul pilota Ferrari až na konečné deváté místo a jeho ztráta na Lawsona tak činí před posledním závodem 6 bodů.

Finálové klání letošní sezony, které se pojede jako Velká cena Nového Zélandu a Petr Ptáček do ní odstartuje ze slibné osmé pozice, začíná ve 3:02 SEČ.Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..