LOADING

Type to search

Tags:

Tým Black Falcon vítězem závodu 24h Dubaj

richard 1 rokem ago
Share

První podnik seriálu vytrvalostních závodů v sezoně 2018 pod organizátorskou společností Creventic zvládl nejlépe tým Black Falcon. Vítězství si připsala posádka Mercedesu-AMG GT3 s číslem 2 ve složení Abdulaziz Al Faisal, Hubert Haupt, Yelmer Buurman a Gabriele Piana.

Vozy stáje Black Falcon dominovaly druhé polovině čtyřiadvacetihodinového závodu v Dubaji a prakticky se přetahovaly o vítězství, nicméně druhý mercedes Khaleda Al Qubaisiho, Jeroena Bleekemolena, Lucy Stolze a Manuela Metzgera nakonec po kontaktu se soupeřem odstoupil ze závodu 4 hodiny před koncem.

Al Faisal proťal cílovou pásku závodu s náskokem 2 kol a téměř šesti minut před Porsche 911 GT3 R v barvách Manthey Racingu.

Na třetí pozici dokončili vítězové kvalifikace z týmu Grasser Racing s Lamborghini Huracán GT3. Mirko Bortolotti zvládl start a v úvodu také vedl, srazil jej však defekt pneumatiky ve devátém kole.

Čtvrtá pozice patří nejlepší posádce kategorie A6-Am, německé stáji SPS automotive performance s Mercedesem-AMG GT3 a jezdcům Valentinu Pierburgovi, Timu Müllerovi, Lanci-Davidu Arnoldovi a Dominiku Baumannovi.

Šestou pozici vybojovala ukrajinská sestava Tsunami R.T. s Porsche 991 Cup MR II, jako nejlepší účastník třídy SPX.

Z vozů TCR byl nejrychlejší Volkswagen Golf GTi TCR SEQ týmu Liqui Moly Team Engstler, Jean Karl Vernay dokončil 24.

Kategorii GT4 ovládl doublem německý Phoenix Racing s vozy Audi R8 LMS GT, jimž patřila celkově 26. a 27. příčka.

Výsledky 24h Dubaj TOP 10:
Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *