LOADING

Type to search

Tým Charouz Racing System vstupuje do šampionátu FIA Formula 2

milan 1 rokem ago
Share

Do šampionátu FIA Formula 2 vstupují do nové sezóna 2018 tři nové týmy včetně českého Charouz Racing System, který bojuje v letošním roce ve Formula V8 o titul jak mezi týmy, tak mezi jezdci.

„Jsem velmi potěšený, že budeme v následující sezóně ve formuli 2,“ řekl v oficiálním týmovém prohlášení Antonín Charouz. „Je to nová výzva pro náš tým a příležitost aplikovat všechny naše poznatky, které jsme se za poslední roky naučili.“

Český tým, který v letošním roce závodí ve Formuli V8, kde drží před posledním závodem v Bahrajnu druhou pozici v hodnocení týmů a Pietro Fittipaldi vede průběžné hodnocení jezdců, rozhodne o jezdecké sestavě a názvu týmu v následujících týdnech.

Vstoupit do šampionátu Formule 2 v příštím roce hodnotí pozitivně i manažer českého týmu Bob Vavřík: „Je to ideální čas, protože všichni budou od sezóny 2018 používat nové turbomotory, nový podvozek a nový aero balík. Všichni začnou pracovat ve stejném bodě, a tak nebudeme mít takovou nevýhodu nového týmu.“

Do šampionátu FIA Formula 2 2018 nastoupí celkem dvanáct týmů. Zatím byla představena startovní listina s jedenácti licencemi a dvanácté jméno se dozvíme v rámci několika dnů. Do seriiálu, který je součástí víkendů Formule 1 se vrací tým Carlin Motorsport a premiéru si vedle české stáje odbude také tým Fortec Motorsport.

Tags:

13 Comments

 1. Josefus 17.11.2017

  Tak jako by česká ekonomika potřebovala více nových Tomášů Baťů, český motorsport by potřeboval více Antonínů Charouzů. Škoda jen, že synek Jan nebyl schopen více a efektivněji využít těch báječných programů, které jeho otec během minulých let uvedl v život. Pokud někdo dělí svou pozornost mezi motorsport, vaření a hudbu, nemůže být v žádném z oborů mistrem, nýbrž pouze amatérem…

  Odpovědět
  1. mijunior 18.11.2017

   Ty programy sponzorovala celá republika z těch jeho milardových tunelů a podvodů na český stát viz. IPB atd. Stejně tak jako sponzorujeme Spartu pokaždé když si rozsvítíme a Křetinskému zacinká korunka z dotací na čistou energii. Pak ho ani nemusí trápit že leta hrají tužku. Víc Charouzů = kolaps na úrovni Venezuely. Ale na každé prase se nakonec řezník najde.

 2. Josefus 18.11.2017

  Bohužel v naší zemi pořád ještě žije dost lidí, kteří se domnívají, že bohatí a schopní musí být zákonitě podvodníci a tuneláři. Za pana Charouze hovoří vynikající výsledky jak na poli sportovním, tak v oblasti managementu. Republika sponzoruje lidi v zaměstnaneckém poměru, nikoliv živnostníky a podnikatele. Ty pouze vysává a přebytky jejich zisků přerozděluje těm méně schopným, avšak o to více kritizujícím.

  Odpovědět
  1. mijunior 19.11.2017

   Charouzovi úspěchy na poli sportovním a managerském nikdo neupírá. Ovšem jeho kauzy jsou dostatečně zdokumentovány a jen díky armádě nastrčených bílých koní a bordelu v právním státě si může vesele vykračovat na svobodě. Zbytek příspěvku ve stylu agitky ODS mi nestojí za komentář.

 3. A. Novák 19.11.2017

  Josefus je sice nadprůměrně dobrým znalcem motorsportu, ale mizerným komentátorem společenskýho dění. A. Charouz uvedl do života hlavně spoustu zlodějin, zejména v 90. letech. IPB je jen nejviditelnější z nich. Kdyby tu místo Klausovy divoký „privatizace“ fungovala standardní justice, tak by s velkou pravděpodobností neběhal po svobodě. O to více zaráží, že se opět dostává na poměrně vysokou úroveň motorsportu. Docela by mě zajímalo, za jaký prachy… Svýho času se proslýchalo, že už toho moc nemá. Že by zase nějaký politický kmotrovství – tentokrát asi ne s modrými ptáky, ale s těmi, co slibujou, že bude líp???

  Odpovědět
  1. Josefus 19.11.2017

   Dovoluji si zdvořile upozornit, že tento portál je určen motorsportu, nikoliv politice devadesátých let minulého století.

   1. A. Novák 20.11.2017

    V tom případě jste s léty minulými neměl vůbec začínat a raději se komentářů úplně zdržet. 🙂

 4. Josefus 19.11.2017

  Tvrzení, že společnost Charouz Racing System je napojena na „miliardové tunely“ prostřednictvím „nastrčených bílých koní,“ mi připadá být zcestná. Zrovna tak i tvrzení, že Charouz Racing System je „sponzorován celou republikou,“ by mohlo být vysloveno maximálně u stolu štamgastů v hospodě 4. cenové skupiny…
  Internet bohužel umožňuje šířit emocionální výlevy, pomlouvačné zprávy a konspirační teorie. Tištěná média by naproti tomu odmítla otisknout příspěvek, u kterého by chyběl relevantní a ověřitelný zdroj. Dokonce i bulvární tisk by požadoval od autora podobného tvrzení alespoň nepřímý důkaz, aby se nedostal do rozporu s tiskovým zákonem (o přímém důkazu raději ani nemluvě).

  Odpovědět
  1. A. Novák 20.11.2017

   Zkuste být jednou takový frajer, že dokážete uznat vlastní chybu. Chápu, že to bolí, ale zkuste to. Všichni si vás pak budeme víc vážit. 🙂 Společnost Charouz Racing System jste původně nezmiňoval, tak se jí v argumentační nouzi nechytejte jako onoho pověstnýho stébla. Původně jste zmiňoval Antonína Charouze jako osobu, tak to teď neposouvejte jinam.

   1. Josefus 20.11.2017

    Proboha!
    Již z mého prvního mého komentáře vyplynulo, že osobu Antonína Charouze a jeho programy zmiňuji pouze a výhradně v souvislosti se společností Charouz Racing System, byť se jednalo o vyjádření implicitní. Váš povrchní úsudek vás natolik zaslepil, že vám znemožnil tuto skutečnost identifikovat. Ačkoliv je tato Charouzova společnost klíčovým tématem autorského článku, vy máte místo toho tendence neustále fušovat do do oblasti „společenských věd.“ Zrovna tak i to vaše „společenské dění“ komentujete způsobem hodně lidovým, zjednodušeným a bezkontextuálním….

    1. A. Novák 20.11.2017

     Tak jste to nedokázal, škoda. Holt starýho psa novým kouskům nenaučíš. 🙂 Prostě je to marný, je to marný, je to marný…

     1. Josefus 20.11.2017

      …Snad se proboha nedomníváte, že právě vy jste schopen něco takového posoudit….

 5. A. Novák 20.11.2017

  Že nedokážete přiznat chybu a místo toho se budete donekonečna ztrapňovat nouzovým kličkováním, na tom opravdu není co posuzovat. 🙂 To je tak zřejmý, jako že se ráno rozední a večer setmí. Vy „neomylní“ to máte zkrátka v životě těžký… :-)))))

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *