LOADING

Type to search

Tým GT2 Motorsport na prahu okruhové sezony 2019

Share

Již tento víkend se na maďarském okruhu Hungaroring rozjede středoevropská zóna v závodech automobilů na okruzích a ESET V4 Cup. Tým GT2 Motorsport nastupuje do nové sezony v podstatně silnější sestavě.

Cupové Porsche bylo nahrazeno plnokrevným vozem specifikace GT3. Volba padla na Mercedes AMG, se kterým bude Libor Milota útočit ve sprintech a vytrvalosti na příčky nejvyšší. „Nová sezona je pro mě další kapitolou mého závodního příběhu a žádná velká očekávání nemám. Jsem zvyklý pracovat, snažím se motivovat lidi kolem sebe a věřím především v dobrý pocit z odvedené práce. Jsem sportovec a dělám to proto, abych uspěl. Je tedy jasné, že v celé naše snažení věřím a jsem připraven bojovat o co nejlepší umístění. První závod nám hodně napoví a my se na první vysvědčení v závodech vozu GT3 velmi těšíme. Předzávodní testy máme úspěšně zvládnuté, potřebná data pro další práci máme a s výsledky testů za celý tým GT2 Motorsport hodnotíme velmi pozitivně,“ uvedl před odjezdem do Maďarska Libor Milota.

Z Clio Cupu do vozu specifikace TCR přesedl loňský mistr České republiky Jáchym Galáš. Toho čeká sezóna v TCR Eastern Europe Trophy powered by ESET. Ta ovšem startuje až za dva týdny, a tak tento závod bere junior především jako přípravný a seznamovací se s novou technikou v podobě Volkswagenu Golf GTi TCR. „Připravoval jsem se poměrně intenzivně jak po fyzické stránce, tak také na simulátoru. Koncepčně je auto stejné jako Clio, ale je výkonnější a tvrdší. Je to už pořádné závodní auto. Chtěl bych dopadnout samozřejmě co nejlépe a nejraději bych byl, aby z toho byla i nějaká ta bedna. Zároveň si uvědomuji, že to bude náš první rok v TCR a budu se učit,“ řekl Jáchym Galáš.

Týmové barvy GT2 Motorsportu bude v početném poli formulových vozů hájit také Vašek Šafář jun., který se na start postaví ve formuli 4. Na všechny tři jezdce čekají dva pětadvacetiminutové sprinty. Libor Milota a Jáchym Galáš absolvují navíc sobotní vytrvalostní závod na jednu hodinu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..