LOADING

Type to search

Tým Mičánek Motorsport oznamuje jméno prvního jezdce pro letošní ročník ESET V4 Cupu. Za volant pohárového Lamborghini bude usedat Jiří Stránský

richard 1 rokem ago
Share

Mostecký rodák Jiří Stránský doplní sestavu týmu Mičánek Motorsport v závodech ESET V4 Cupu. 40letý jezdec se připravuje na kompletní program okruhového seriálu, tedy na sprinty i vytrvalost, které odjede s vozem Lamborghini Gallardo Super Trofeo.

Brněnský tým, v jehož čele stojí Jiří Mičánek jr., se kromě vybraných podniků v Carbonia Cupu a Slovenského okruhového poháru bude nově soustředit především na ESET V4 Cup a s tím přichází rozšíření rovněž v jezdeckých řadách. Stránský již loni absolvoval s týmem dva závěrečné závody, a protože spokojenost byla na obou stranách, došlo nyní k podpisu smlouvy na kompletní sezonu.

„V Loňském roce si Jirka Stránský odbyl ostrou premiéru za volantem silnějšího vozu, jakým právě naše Lamborghini je. Nutno říci, že premiéra to byla zdařilá, a protože tomu okolnosti chtěly, pokračujeme ve spolupráci dál. Od Jirky očekávám, že bude navazovat na zkušenosti z minulého roku. Z jeho strany to považuji za seznamovací rok, protože mimo auta bude muset poznávat také tratě,“ líčí Jiří Mičánek jr.

Do premiérové sezony ESET V4 Cupu nasadí Mičánek Motorsport dva vozy Lamborghini Gallardo Super Trofeo, přičemž jezdecké složení druhého vozu italské značky Mičánek ještě dolaďuje.

Jiří Stránský očekává náročnou sezonu, některé okruhy již měl možnost poznat přímo z kokpitu, ale z většiny má stále velký respekt.

„Sezonu otevírá maďarský Hungaroring, který zrovna vůbec neznám. Testoval jsem jej zatím pouze na simulátoru a na rovinu říkám, že je to podnik, ze kterého mám opravdu velký respekt, protože je to podle mě velmi těžký okruh, ještě náročnější než Brno. Věřím ale, že díky profesionální práci týmu vše dopilujeme. Red Bull Ring jsem si vyzkoušel loni díky Frankiemu Vojtíškovi v trucku při evropském šampionátu tahačů, ale tam se jede pouze zkrácená varianta. Rozhodně se mi ale trať velmi líbí, je to krásný okruh s luxusním zázemím. Je vidět, že si s tím Dietrich Mateschitz pohrál.

Jiří Stránský

Těším na Slovakiaring, který doslava miluji. Nedaleko Bratislavy jsem závodil loni v Octavia Cupu. A nemůžu se dočkat domácího Mostu, kde jsem jel v uplynulém roce Carbonia Cup a zajížděl jsem řekněme standard.

Letošek bude hlavně o tom, aby vydržela technika. Na tom ale Mičánek Motorsport hodně pracovat a mám z toho dobrý pocit. Dělají to pro radost a je to z toho cítit,“ pochvaluje si spolupráci s týmem Jiří Stránský

PR GP Group s.r.o.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *