LOADING

Type to search

Tags: ,

Tým RTR Projects obhájil loňský triumf a přidal další dvě pódiová umístění!

milan 8 měsíci ago
Share

Italské Misano se stalo závěrečným dějstvím seriálu X-BOW Battle pro rok 2018. Nejúspěšnější sezónu si na své konto připisuje tým RTR Projects, který je oficiálním týmem českého zastoupení značky KTM, když obhájil loňské vítězství v kategorii GT4 Endurance. Jezdci českého týmu pak získali další dvě cenné trofeje.

Nosným závodem byla sobotní hodinová Endurance, do které nastoupily hned tři vozy týmu RTR Projects. Erik Janiš a Sergej Pavlovec měli za úkol závod dokončit a připsat si přinejmenším minimální množství bodů, které jim zaručí zisk titulu. Taktickou jízdou, kdy Erik Janiš rozjel závod na třetím místě a Sergej Pavlovec se dokázal ubránit soupeřům, to dokázali a obhájili loňský titul!

“Do závodu jsme šli s jedním cílem, a to udržet vedení v šampionátu. Tomu se také vše podřídilo. Naše konkurence, tým True Racing, proti nám postavil čtyři auta a bylo jasné, že chtějí výhru urvat pro sebe. Závod jsme dokončili třetí a to nám k vítězství stačilo,”zhodnotil situaci v endurance Sergej Pavlovec a Erik Janiš k tomu dodal: “Víkend to byl hodně náročný, nicméně vše dopadlo dobře a mohu jen poděkovat celému týmu RTR za skvělou práci, kterou jsme v průběhu roku jak po stránce inženýrské, tak mechanické předváděli. Tento výsledek není o jednotlivci ale o týmu jako celku.”

V kategorii Elite Endurance šlo posádce Jan Krabec, Tomáš Kwolek také o vítězství. Ovšem Tomáš Kwolek nastupoval do závodu s handicapem, když musel závod absolvovat sám. Jan Krabec totiž kvůli pracovním povinnostem do Misana nejel. “Byl to skvělý závod. Jel jsem sám celou hodinu, což byl parádní trénink na Spa. Nepovedl se až závěr závodu, kdy mi vyběhla ojnice a auto začalo hořet. Jelikož jsem odjel více jak 75% délky závodu, tak jsem bodoval tím potvrdil zisk druhé pozice v celkovém pořadí, což je skvělé,” hodnotil závod Endurance Tomáš Kwolek.

Na čtvrtém místě v kategorii Elite dokončili závod Tomáš Miniberger a Karel Bednář, jejichž auto kategorie GT4 prochází poslední vývojovou evolucí pro říjnový závod 12h Spa-Francorchamps. “Po mnoha letech jsem se opět posadil do vozu kategorie Elite a jsem rád, že po pátečních problémech jsme zase bojovali vpředu. Celkově jsem spokojený. Tento závod jsme pojali strategicky, tak aby především posádka Janiš, Pavlovec dojela a posbírala cenné body. To se povedlo a jsem moc rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce,”hodnotil počin týmu Tomáš Miniberger.

Bojovalo se ale i ve sprintových závodech. V kategorii GT4 si dojel pro páté a čtvrté místo Sergej Pavlovec. Co je však důležitější, že tyto výsledky stačili k udržení druhé pozice v absolutním pořadí. “Byl jsem před víkendem smířený s tím, že budu celkově třetí, protože tým True Racing do toho dal opravdu vše. Ale i my se snažili a třetí místo v kvalifikaci toho bylo důkazem. V závodě jsem zbytečně neriskoval. Obrovský dík patří celému týmu, když nám celá sezóna vyšla bez jediného technického problému,” komentoval své italské tažení Sergej Pavlovec.

Pro parádní výsledek si dojel Tomáš Kwolek v kategorii Elite. V pátek byl sedmý, ale v sobotní jízdě si na své konto připsal pódiové umístění, když skončil třetí. Po oba dny se Tomáše držel týmový kolega Milan Sitnianský, který skončil osmý a čtvrtý. Do pátečního závodu nastoupil z testovacích důvodů i Tomáš Miniberger.

Tomáš Miniberger, Karel Bednář a Jiří Heinik si v Misanu zazávodili ještě v jedné závodní jízdě pod názvem Legends, kterou uspořádal promotér XBB u příležitosti 10. výročí této populární série. Na závod byli pozváni všichni gentleman jezdci a původní piloti. K dipozici měli pak identické vozy kategorie Rookies Challenge. Nejlépe z jezdců týmu RTR Projects dopadl závod pro Tomáše, který především v úvodu bojoval na čelní skupince a dojel čtvrtý. Jen o pozici níže pak skončil Karel Bednář a šestý byl Jiří Heinik. „Pro mě to byla vlastně vůbec první zkušenost s Rookie autem a jsem mile překvapený, jak se s výrazně levnějším autem dá krásně a zábavně závodit,“ dodal Miniberger.

Nyní se už veškeré úsilí týmu koncentruje na vytrvalostní závod 12h Spa-Francorchamps, ve kterém loni bojovaly oba týmové vozy KTM X-BOW GT4 o příčky nejvyšší s továrním týmem Mercedesu. Na tento úspěch bude chtít brněnský tým jistě navázat.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *