LOADING

Type to search

Tým Šenkýř Motorsport se s Red Bull Ringem loučí sedmým místem

Share

Nedělní hodinový závod GT Open na Red Bull Ringu přinesl týmu Šenkýř Motorsport další úspěch. Posádka ve složení Beitske Visser a Richard Gonda dojela i přes handicap deseti vteřin za úspěch v sobotní jízdě na sedmé pozici, a to jen čtyři vteřiny za pódiovým umístěním.

V neděli se tradičně otáčí pořadí jezdců, a tak se do kvalifikační bitvy pustila na Red Bull Ringu Beitske Visser. Ta zajela čas s hodnotou 1:28,515 min, což stačilo na desátý nejrychlejší čas, a tedy pátou řadu na startovním roštu.

„Beitske podala skvělý výkon. Myslím, že toto je maximum možného, co jsme nyní mohli udělat. V této kvalifikaci bylo hodně silných jezdců,“ řekl k výkonu mladé Holanďanky Robert Šenkýř.

Posádka Beitske – Gonda dostala pro závod handicap deseti vteřin, který si vysloužila za sobotní druhé místo, a tak bylo jasné, že závod to nebude jednoduchý.Start se Beitske Visser podařil. Ve venkovní stopě však byla vystrčena mimo trať a první zatáčku opouštěla na třináctém místě. Mladá Holanďanka bojovala dál a držela se skupinky jezdců před sebou. Zastávky v boxech proběhly u týmu Šenkýř Motorsport bez chyby, a i s handicapem deseti vteřin se Richard Gonda vrátil na trať na dvanáctém místě. Pak už začalo slovenské tažení. Richard Gonda projel pod šachovnicovým praporkem na sedmém místě, ale ztrátu na pódiové umístění stáhl až na necelé čtyři vteřiny.

„Start byl nervózní a v první zatáčce to bylo hodně úzké. Byla jsem na vnější stopě a uvnitř mě dva jezdci vyhnali mimo trať, takže jsem ztratila tři pozice. Pak jsem jela konzistentně a držela tempo s ostatními až do zastávek v boxech,“ hodnotila svoji část Beitske Visser.

„Soustředil jsem se co nejvíce na svoji jízdu. Auto fungovalo fantasticky, a tak mě nic neomezovalo k tomu, abych na to po celou dobu tlačil. Užil jsem si hned několik předjížděcích manévrů a jen škoda, že nebyl závod o kolo či dvě delší, protože jsem se v závěru přiblížil k souboji o podium. Každopádně jsem s celým víkendem spokojený. Tým fungoval skvěle, a to samé mohu říct o naší spolupráci s Beitske,“ řekl v cíli nedělní jízdy Richard Gonda.

„Dnešní závod ovlivnila startovní pozice, kdy jsme byli trochu více vzadu než včera. Ale druhá věc je, že jsme za ten včerejší úspěch dostali handicap v podobě deseti vteřin navíc, které jsme museli strávit v boxech při výměně. Se vším jsme si ale poradili, pit stop byl perfektní a Richard ke konci závodu předvedl opět skvělou jízdu. V mnoha kolech byl vůbec nejrychlejším autem na trati. Vím, že jsme udělali vše, co se dalo a s výkonem jezdců, mechaniků, inženýrů a vůbec celého týmu jsem spokojený. Děkuji všem,“ nešetřil slovy chvály na adresu svého týmu Robert Šenkýř.

1 Comment

  1. Radek 16.7.2019

    Celý ten víkend byl fantastický, alespoň pro mne.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..